Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ NEDİR?

İsmail Beşiktepe

İsmail Beşiktepe

Türkiye’de Uygulaması !.Konularından :Geçen Yazılarımızda Etraflıca İnceledik: NETİCEDE!. : CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ :

A-) Yürütme  Nedenleriyle, Egemenlikten Kaynaklı Kural Koyucu Devlet Yetkilerini İlk Elden Kullanan Bir Organ Olarak Değil,

B-) yasama organı tarafından belirlenmiş kurallar doğrultusunda görev ifa eden bir organ olarak kurgulanmıştır. Özetinde birleşmiştir.

23 NİSAN : EGEMENLİK İLANI :

1-) KAİNATA VE DÜNYAYA  TEK EGEMEN : ZAATINI   EN İYİ !.. İLAHİ ZAATI BİLEN  TEK ALLAH CC DIR.

A- 😉 ALLAH CC   BU EGEMENLİK HAKKINI :

EN MÜKEMMEL VARLIĞIM !. HALEFETULLAHIM !. DEDİĞİ !..

(BEN )CİLLİKTEN ÇIKIP BİZLİK RUHU İLE HAREKET EDECEĞİNİ EMRETTİĞİ  HALK ETTİĞİ= YARATTIĞI İNSAN TOPLULUKLARI =  HALKLAR=MİLLETLER  VASITASIYLA  KOLLEKTİF= ANONİM  AKILLARLA KULLANIR. BUNUN İÇİNDİR Kİ :

EGEMENLİK KAYITSIZ  ŞARTSIZ  MİLLETLERİNDİR. HALKLARINDIR. KOLLEKTİF= ANONİM  MİLLET  İRADESİNİN  ALLAH CC ADINA   TECELLİ ETTİĞİ  MİLLETLERİN HAKK= HALK  MECLİSLERİDİR..

B-) BU TEMEL İLAHİ HAKK= HALK SİSTEMİNDEN AYRILAN REJİMLERİN SONU  PARÇALANMAK OLMUŞTUR.. Krallıklar-Firavunluluklar Nemrutlar Ebu Cehiller-  İmparatorluklar- Diktatarlükler- Faşistlık- Kişisel İdeolijilere Bağlı Oln Tüm Sistemler  Yok Olmaya  Mahkum  Olmuşlardır. Mevcut, Geçmiş Tarihte  Bunların  Yüzlerde Binlerce Misali Vardır .

C-) DÜNYADA TEK ADAMDA  HEM YASAMA- HEM YARGI- HEMDE  YÜRÜTMENİN BİRLEŞMESİYLE  TEK BİR KİŞİNİN  Bu Yetkileri Doğrudan Veya Dolaylı Otorite  Yetkisini Kullanarak İcra Etmesi Sonucu ; ÜLKENİN-DEVLETYİN- NİLLETİN İDARESİ  HAKK A   VE HALKA = MİLLETE  DAYALI BİR SİSTEM OLMAKTAN-ÇIKAR. DİKTATÖRVARİ- MAFYAVARİ ÇETEVARİ  İcraatlarla Ülkelere – Devletlere- Milletlere  HAKİM OLAMAZLAR !.. YALNIZ VE YALNIZ  ZAMAN!.. ZAMAN !.. ZAMAN GİBİ  EN BÜYÜK SERVETLERİN  YANINDA  Ülkelerin- Devletlerin- Milletlerin Ve Gelecek Nesillerin  Köleleşmelerine  Sebep Olan  Organizasyonların Piyonları Olarak  Kalmaya Mahkum Olurlar.  Misal  Tarihte De Çoktur!..

= 1960 da Türkiye  HAKKA ,HALKA Dayalı İdare Sistemimden  Çıktıktan Sonra; =1971 Muhtırası  1980 Darbesi-   28 Şubat Askeri Hareketleri Ve Sonucunda  YURD DIŞI GÜÇLERİN SİYASİ VE EKONOMIK KÖLELERİNİN  PLAN VE PROJELERİ İÇİNDE ;Bu Milletin Hafızalarında Zerre De Olsa Kalan MAFYA ÇETE BOZUNTUSU  HARAMZADELER   !.. :SAYMAKLA BİTMEZ    Kürt İdris Fevzi Çapan Osman Cevahiroğlu Oflu Osman- Abdullah Uçmak(İbrahim Tatlısesi Başından Vuran )= Sami Hoştan-Tarık Ümit= Abdullah Çatlı=Ahmet Tekin Baykal Özgecan Aslan Arap Hüso ,  Oğlu Hasan Heybetli (Şarkıcı Muazzez Abacı İle

Zorlayarak Evlenen Örfi Çetinkaya, Şeref Yazoğlu, Kurban Yazoğlu, Arnavut Sami  Lakaplı Sami Hoştan İle Birlikte Bu Üçlü Çete!.. ( İbrahim Tatlıses E  Haluk Ulusoy A  Aydın Doğan A Rahmi Koca  Ve Birçok Ünlü Kişilere Korumacılık Sağlama Noktasına Gelmişlerdir.)

DÜNDAR KILIÇ IN  ENİŞTESİ   İSMAİL HACISÜLEYMANOĞLU 1977 DE  HOLLANDADA  3.7 TON  ESAR İLE YAKALANIR.  M.H.P SİNE YAPTIĞI PARA YARDIMLARIYLA TANINIR .

OFLU İSMAİL  BEHÇET CANTÜRK   İBRAHİM  ÇALIŞKAN  DÜNDAR KILIÇ SELİM EDES ENGİN CİVAN  EROL EVCİLLİ NESİM MALKİ CİNAYETLERİ ÜLKÜÇÜ DERNEKLER  LİDERİ KÜRŞAT YILMAZ  FIRAT DELİBAŞ  NURİ ERGİN- VEDAT ERGİN KARDEŞLER  ALATTİN ÇAKICI İLE ÇATIŞMALARI  HÜSEYİN BAYBAŞİN  HÜSEYİN SARAL  HADİ ÖZCAN  MEHMET  HADİ ÖZCAN (  ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANLIĞI  YAPMIŞTIR)-  BURSA DA KAYA ALİ KAYAKENT BENLİ HALİLLER OTELCİ NİHATLAR. SARI AVNİLER ATLASLI MUSTAFA  DONDURMACI EYÜPLER BOŞNAK ABDULLAH  PÜSKÜLSÜZ KERİM  GÜRCÜ SÜLEYMAN  V.S  LER  GİBİ  TÜRKİYENİN  HER VİLAYETİNDE  BUNLAR BARSAK PARAZİTLERİ GİBİ BÜNYEYİ HARAMZADELİK HAREKETLERİYLE  YERLER .!…

TÜRKİYE DE   ŞİMDİ’ DE       SEDAT PEKER İLE  ALADDİN ÇAKICIYA  MEYDAN KALMIŞ  !…VAH BENİM ÜLKEME-DEVLETİME – MİLLETİME  VAHH  VAHH Kİ  HEM NE VAHHH !..

SEDAT PEKER’E  AKP GURUBU SAHİP ÇIKIYOR. ALADDİN ÇAKICI YA’ DA  MHP GENEL BAŞKANI  SAHİP ÇIKIYOR.  Bunları  Sağa Sola- Siyasetçilerin Üzerine Saldırtıyorlar .!…

Gelin hepimiz milletce ve devlet organlarınca  tüm adalet ve hakk mensuplarınca  hep birlikte    doğru inceleyelim !.. Doğru düşünelim!. Doğru  vicdani ve insani karar verelim.  Bunların hepsinin sonuçlarını izleyin.  Hepsinin sonu su testilerini  su yolunda çarpıştıranların  sonucunda bir desti kırılır.

Diğer Desti  Çatlar İkiside Su Tutmaz.  Hepsi  bok yoluna gitti niyazi olmuşlardır.

Tekrar ediyorum: ünlü Fransız hukukçusu  Victor Hougo’nun   en büyük sözlerinden biri ( siyasi ve ekonomik kölelerin hayat hakkı efendilerinin iki dudağı atasındadır. Efendileri  siyasi –ekonomik kölenin işleri  bittiğinde bunun işi bitmiştir. Yok edin  derse yok ederler ve kimse o efendilerden hesap bile soramazlar .)

= Dünyada Siyasi Ve Ekonomik Köleliği  Kabul Etmiş Olan Diktatörler- Krallar- İmparatorlar- Siyasi Parti Liderleri Nerede ler?  En Yakın Tarihi Misallerden ;  Pakistan Devlet Başkanlığında  Butto  Ailesi Nin Tümü-  General Ziya Ülhak – İran Şahı Rıza Pehlevi- Ve Ailesi   Irakta Saddam Ailesi- Mısırda  Enver Sedat- Mübarek V.S –  Libya da Gaddafi- İtalyada  Musoloni – Burloskoni- Hitler-  Stalin- Lenin – Troçki, Çin Devlet Başkanı  Mao  Zedong  Neredeler ???

Kim bunların öldürülmesinin hesabınbı sorabildi. Kimse soramadılar  soramazlarda.

Dünya üzerindeki tüm mafya geçinenler,  siyasi, ekonomik racon kesenler, hakk dan  ve  hakkın temsilcisi  halklardan- milletlerin ortak anonim aklından, adaletten, vicdandan  hakk ve insanlık eşitliklerinden  uzaklaşarak  bir yerlere varacaklarını  zannedenler’e gittiğiniz yol yol değil dir. Egemenlik!. Kayıtsız şartsız  hakkın   temsilcisi   halkındır milletindir.

hakkında yolu tektir. O da tek hakikattir.

Vesselam .

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete