Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

CHP’DE SABIRLAR TÜKENİYOR!

CHP’DE SABIRLAR TÜKENİYOR!

CHP ve İYİ Parti’nin Balıkesir’deki ittifakı ilçe örgütlerinde de huzursuzluk yarattı. 13 Aralık’tan bu yana ilçeler konusunda bir adım atılmaması ve adayların açıklanmaması sonrası sabırlar tükenmeye başladı.

CHP’den Levent Gündoğan ve Adil Semizel‘in başkan aday adayı  olduğu Susurluk’un da İyi Parti’ye bırakılma olasılığı partililerin tepkisini getirdi.

Adaylardan Levent Gündoğan İyi Parti kadrolarına seslenirken,  “Tüm ilçelerde merkez ilçe dahil İyi Parti adaylarını CHP ile işbirliği yaparak çekin.  Büyük olasılık bu jest haksızlığa uğradığını düşünen CHP tabanına olumlu yansıyacaktır. Ayrıca mantıklı olan da bu. . ‘İlçelerde Altı Ok, büyükşehirde İsmail Ok’  diye de bir sloganla seçimde başarıya ulaşılabilir” dedi.

İyi Parti’nin istediği Susurluk’ta Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde  CHP’nin 10 bin 789, İYİ Parti’nin 3 bin 400  oy aldığını anımsatan Gündoğan, şunları söyledi:

“On bin oyu mu İyi Parti’ye çevirmek kolay; üç bin oyu CHP’ye yöneltmek mi kolay? Daha önemlisi Büyükşehir İyi Parti, Susurluk İyi Parti CHP seçmeni niye gitsin sandığa? Deniyor ki, ‘bütün ilçelerde CHP seçilirse il genel meclisinde İsmail Ok yalnız kalır’. Alakası yok. CHP çatısının altında oluşacak meclis sıralamasında İyi Parti’nin önereceği bir ismi birinci veya ikinci sıraya koyarsın olur biter. İyi düşünüldüğünde bu iş İyi Parti’nin işine de gelir.”

CHP Susurluk Belediye Başkan aday adaylarından Adil Semizel de adayın artık açıklanması gerektiğini belirtirken, “En büyük ailem Cumhuriyet Halk Partisi ne oldu bize? Seçimlere az bir süre kala hala adaylarımız belli değil.Bir an önce adayların açıklanıp çalışması gerekirken biz neyi bekliyoruz?” sorusunu yöneltti.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete