Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Büyükşehir Çağrı Merkezi’nin arama sayısı 6 katına çıktı

Büyükşehir Çağrı Merkezi’nin arama sayısı 6 katına çıktı

Vatandaşların ihtiyaçlarını ilgili birimlere iletmek adına 7/24 çalışan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi’nin arama sayıları, Koronavirüs salgını sürecinde 6 katına çıkarak günlük ortalama bin 500 üzerinde seyrediyor.

Koronavirüs salgının ülkemizde görülmesiyle birlikte her konuda tedbirlerini alarak çalışmalarını yürüten Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, vatandaşla arasındaki iletişimi gerçekleştiren 444 40 10 numaralı çağrı merkezi, süreci başarılı bir şekilde yöneterek talepleri, şikâyetleri ve belediyeyle olan işlemlerini bir telefonla çözüme kavuşturuyor. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığına bağlı olarak 7 gün 24 saat aralıksız hizmet veren Büyükşehir Çağrı Merkezi’nin, koronavirüs salgını süreci öncesinde günlük ortalama 250 olan çağrı sayısını salgın dolayısıyla bin 500’ün üzerinde seyrediyor.

 

HİZMETİN HIZLI BİR ŞEKİLDE İLETİLMESİ SAĞLANIYOR

Özellikle İçişleri Bakanlığı genelgesi dolayısıyla evlerinden çıkamayan; 65 yaş üstü, 20 yaş altı ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sıklıkla aradığı çağrı merkezi, talepleri en kısa sürede ilgili birimlere bildirerek vatandaşlara hizmetin hızlı bir şekilde iletilmesini sağlıyor.

 

TEK NUMARADAN ÇÖZÜM ÜRETİLİYOR

Salgın boyunca; hasta nakil hizmet verilmesi, evlerinden çıkamayanların gıda, ilaç ihtiyaçlarının karşılanması, alışverişlerinin yapılması, hafta sonları sokağa çıkma yasaklarında türlü ihtiyaçların karşılanması ve dezenfektasyon işlemleri talebi dolayısıyla artış yaşanan aramalarda, vatandaşların ihtiyaçlarına tek numaradan çözüm üretiliyor.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ