Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BUNLAR KÜLLİYEN YALAN!

BUNLAR KÜLLİYEN YALAN!
Millet İttifakı’nın Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, bugün TBMM’nde basın toplantısı düzenlerken, “Neymiş efendim ben  CHP’ye saldırmışım , CHP adayı Ahmet Akın’ı ‘sokağa çıkarmam’  diye tehdit etmişim. Bunlar külliyen yalan. Böyle bir tehdit  için aklımı fikrimi kaçırmış olmam gerekir. Aklımızı fikrimizi de kaçırmadığımıza göre, Sayın Ahmet Akın’ı tehdit etmem ve CHP’nin kurumsal kimliğine bir şey söylemem söz konusu değildir”dedi.
CHP Genel Merkezi’nin ittifak görüşmeleri sonrası adayını geri çektiğini ve bunun parti teşkilatı ve tabanında tepkiler yarattığını söyleyen İyi Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, şunları söyledi:
” Bunu son derece olağan karşılıyorum. Biz demokrasiyi savunuyoruz. Ben geri çekilmiş olsaydım, mutlaka benzeri tepkiler bizim teşkilatlarımızda da olacaktı. Bu demokrasinin, hukukun, insanların özgürce kendini  ifade etmesini istediğimiz ortam. Dolayısıysa bunun başımızın üzerinde yeri var. Ama bu vesile ile bir konuya değinmek istiyorum. Bazı troller, Balıkesir’de daha önce yaptığım basın açıklamasında, benim  söylemediğim şeyleri söylemiş gibi göstermeye çalıştı. Neymiş efendim ben  CHP’ye saldırmışım , CHP adayı Ahmet Akın’ı ‘sokağa çıkarmam’  diye tehdit etmişim. Bunlar külliyen yalan. Eğer cümlelerin  içindeki bazı kelimeleri cımbızlayarak çekerseniz,  buradan maksadın dışında kamuoyu algısı oluşturabilirsiniz ama yaptığım basın açıklamaları kayıtlarda, arşivlerde  durmaktadır. Ne Sayın Ahmet Akın’a ne de bir başkasına bir milletvekili olarak hele hele bir öğretmen olarak ‘seni sokağa çıkarmam’ diye tehdit etmem söz konusu değildir. Bunun altını özellikle çiziyorum. CHP’nin kurumsal kimliğine , Sayın Akın’a  bir saldırım özellikle Akın’a sen sokağa çıkarmam diye bir tehdidim söz konusu değildir. Biz tam tersi herkesin kendisini hür bir şekilde ifade etmesini diliyoruz. Eğer ben böyle bir söz söylemiş olsam, çıkar kamuoyunda özür dilemesini de bilirim. Çünkü özür dilemek en büyük erdemliktir. Ama bir takım troller sözölerimi çarpıtarak CHP ile şahsımı, İyi Parti’yi karşı karşıya getirmeye çalıştılar. Bunlar beyhude çabalardır. Bir öğretmen, bir vekil,  bırakın bir vekili,  bir insanı tehdit edebilir mi ‘seni sokağa çıkarmam’  diyebilir mi, böyle bir şey olabilir mi? Böyle bir şey olsa aklımı fikrimi kaçırmış olmam gerekir. Aklımızı fikrimizi de kaçırmadığımıza göre, Sayın Ahmet Akın’ı tehdit etmem ve CHP’nin kurumsal kimliğine bir şey söylemem söz konusu değildir. Tam tersine  CHP 2009 ‘da seçimlerinde şahsıma en büyük desteği vererek, belediye başkanı olmama en büyük desteği sağlamıştır. 2014 seçimlerinde de aynı şekilde ikinci olmamı  sağlamıştır. Bu birilerinin bizi CHP ile karşı karşıya getirmek çabasından başka bir şey değildir. Ancak CHP tabanı da seçmeni de bu oyunlara gelmez, çünkü biz birbirimizi çok iyi tanıyoruz”
Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ