Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

‘BU SINAV HİÇ BİR ŞEYİN SONU DEĞİL’

‘BU SINAV HİÇ BİR  ŞEYİN SONU DEĞİL’

CHP’Lİ AKIN, YKS’YE GİRECEK ADAYLARA BAŞARILAR DİLEDİ

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) katılacak adaya başarılar diledi. Ahmet Akın, “Gençlerimizin eğitim hayatının en önemli dönemi olan üniversiteye ilk adımı atmak için başladıkları sınav maratonunun heyecanını paylaşıyor, onlara başarılar diliyorum” dedi.

CHP’li Ahmet Akın, 15-16 Haziran’da yapılacak YKS’de 2,5 milyondan fazla ter dökecek adayın sınav maratonu öncesinde başarılı olmaları için moral ve motivasyonlu olmalarını istedi. Sınav sürecinde stresten ve kaygıdan uzak olmalarının öğrencilerin hedeflerine ulaşmalarında kolaylık sağlayacağını ifade eden Ahmet Akın, öğrencilerin en büyük destekçilerinin aileleri ve öğretmenleri olduğunu da vurguladı. Akın şunları söyledi:

“Öğrencilerimizin en büyük destekçileri olan aileleri ve öğretmenleri, onların üzerinde baskı oluşturacak davranışlardan ve beklentilerden uzak durarak geleceğimizin teminatı olan gençlerimize büyük bir destek verecektir. Bu sınav hiçbir şeyin sonu değildir. Öğrencilerimizin tüm öğrendikleri bilgileri sınav kağıdına aktarabilmeleri çok önemli. Sınav başarısının hayat başarısı olmadığı unutmamalı. Başarı ya da başarısızlığı her şeyin başlangıcı ya da sonu olarak görmemeli, öğrencilerimize bu konuda sonuna kadar destek olunmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, sınava girecek tüm öğrencilerimize sonsuz başarılar diliyorum. Öğrencilerimizin topluma faydalı bireyler olması için bin bir fedakarlıkla emek veren öğretmenlerimize ve onları yetiştiren velilerimize teşekkür ediyorum.”

 

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete