Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BU SENE YAZ GELMEDİ

Erhan Yırcalı

Erhan Yırcalı

Geçen seneye göre ilimizde nisan ayı daha soğuk geçiyor. Doğalgaz yanıp duruyor. Havalar bir türlü ısınmadı. Artık yaz gelsin. Bizim buralarda sonbahar ve ilkbahar yok zaten. Kıştan birden yaza geçiyorsunuz. Kabanla gezerken aniden kısa kolluya geçiyorsunuz. Diğer konu da yazın çabuk geçmesi. Yaz gerçekten çabuk geçiyor ve kış yaklaştıkça doğal olarak doğalgaz faturalarını düşünmeye başlıyorsunuz.

Ömrümüz böyle geçip gidiyor işte. Yaz geldi, kış bitmedi. Kış uzun sürdü. Bunları konuşup duruyoruz. Aslında yaz da gelir kış da, yılda biter ömürde.

Bazılarıda kışı sever. Eee, kimseye karışmamak gerekir. Aslında bu durumu en iyi açıklayan Hoca’nın fıkrası ile bitirelim.

 Hoca ve arkadaşları bahar mevsiminde bir çınarın altında oturmuş, çaylarını içerlerken aralarından biri Hoca’yı sözüm ona imtihan etmek ister: “Yahu Hocam, bu insanlar yaz aylarında sıcaktan, kış aylarında ise soğuktan şikâyet ederler; sizce bu şikâyetin sebebi nedir?” Hoca bu, hemen cevabını veri verir: “Komşu, komşu, sen onlara kulak asma, bak içinde yaşadığımız bahardan hiç hoşnut olmayan var mı? Sen hayatını yaşamaya devam et.”

/////

BALIKESİRSPOR

“Şehrin Takımı”

İngiltere, Almanya, İspanya gibi dünya futboluna yön veren ülkelerin ortak özellikleri insanların yaşadıkları şehrin takımını tutmasıdır. İngiltere’de Birmingham da doğup büyümüş birine Manchester United’ı tutturamazsınız. Almanya’da Dortmund da doğup büyümüş birine Bayern Münih’i tutturmak deveye hendek atlatmakla eş değerdir. İspanya da Bilbao da doğup büyümüş birine kesinlikle Barcelona’lı yapamazsınız.

Bizde durum çok farklı. Bulunduğu şehirde doğmuş, büyümüş bir kişiye hangi takımı tutuyorsun diye sorduğunda kesinlikle şehrin takımını değilde başka başka takımların isimlerini duyuyorsunuz.  “Hangi takımı tutuyorsun?” sorusunun cevabının “FB, BJK ya da GS” olmasına o kadar alışmışız ki, başka bir takımı desteklediğinizi söylediğinizde ise size uzaylıymışsınız muamelesi yapılabiliyor.

Ben Balıkesir’de doğdum, büyüdüm. Ben, sadece ve sadece BALIKESİRSPORLUYUM. Başka bir takım da tutmadım. Bu takım amatör lige de düşse, süper lige de çıksa ben Balıkesirsporluyum. Balıkesirde yaşayanlar bu şehrin takımını tutmalı ve desteklemelidir. Şehrin takımını en kötü gününde bile desteklemelidir. Yenilince takıma kızmamalı, takımın en kötü günlerinde bile takımına sahip çıkılmalı ve bunun gururunu yaşanmalıdır. Şehrin takımını tutanlar kendi kulüplerine büyük katkı sağlarlar. Bunu unutmayalım.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete