Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BU SALDIRI ÇOK SU GÖTÜRÜR

Mustafa Koçal

Mustafa Koçal

Şehit cenazesinde CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğuluna saldırı yapıldı. Bu saldırı olayını kınıyorum. Kılıçdaroğuluna geçmiş olsun diyorum.

Devlet yönetenler sözlerine dikkat etmelidir. Yersiz ve yakışıksız sözler eninde sonunda karşınıza çıkar. İçişleri Bakanı bir ara “CHP’lileri cenaze törenlerine almayın talimatı” vermişti. Bu söylem geçtiğimiz günlerde karşılığını buldu. Ankara Çubuk’ta şehit cenazesine katılan Kılıçdaroğulu’na linç girişiminde bulunuldu.

“Acaba bu olay planlanarak mı yapıldı?” sorusu insanın aklına geliyor. İçişleri Bakanı “cenazeye katılacağını emniyete bildirmedi” diyor. Bunu söylemesinin amacı “Emniyet neden emniyet tedbiri alamadı?” sorusunu önlemek için söylenmiş bir laftır. CHP yöneticileri saat vererek emniyete bildirdiklerini söylüyor. Kılıçdaroğulu’na yapılan saldırıda emniyet zafiyeti olduğu görülüyor. Sivas’ta Madımak Oteli’nde yaşanan facianın aynısı Çubuk’ta da yaşanabilinirdi. Kan dökülebilirdi. Çünkü bir kişi bıçakla saldırmış, onun elindeki bıçak birileri tarafından alınmış. O kişi kendini feda edip o kişinin elinden bıçağı almamış olsaydı daha vahim olay yaşanabilirdi. İkincisi emniyet güçleri saldırganların elinde Kılıçdaoğlu’nu alıp bir eve sokuyorlar. Bir kadın avazı çıktığı kadar bağırıyor:“Yakın o evi.” Evden Kılıçdaroğlu’nu çıkarmak için emniyet güçleri kamuflaj yaparak çıkartmak istiyor. Kılıçdaroğlu “nasıl girdi isem öyle çıkarım” diyor.

Burada dikkat çeken bir olay yaşanıyor. Savunma Bakanı Hulusi Akar saldırganlara, “ Değerli arkadaşlarım, şu ana kadar mesajınızı verdiniz, tepkinizi gösterdiniz” diyerek saldırganları sükûnete davet ediyor. Bu söyleme bir anlam vermek kadar zor bir şey olamaz. Bir kişi “topluma sopa dağıtıldı” diyor. Olay şöyle başlıyor: Kılıçdaroğlu kalabalığın içerisinde yürürken provokatörler devriye giriyor. Sayıları tam olarak bilinemeyen kalabalık üzerine yürüyor. Küfürler, taşlar, yumruklar, tekmeler, sopalar havada uçuşuyor. Neyse ki olay ucuz atlatılıyor. Benim garibime giden Hulusi Akar’ın o saldırgan guruba “değerli arkadaşlar şu ana kadar mesajınızı verdiniz” demesidir. Devlet adamlığı bambaşka bir olay. Emniyet müdürü “bizi linç etmeden kimseyi linç edemezsiniz” diyor. Buyurun birisi savunma bakanı, diğeri emniyet müdürü. Aradaki farkı görüyor musunuz?

Şehitler kimsenin şehidi değildir. O kahraman şehitler bütün Türk milletinin şehididir. Herkesin şehit cenazesine katılma hakkı vardır. Şehitlerin bizlerin üzerinde hakları vardır. Millet oraya şehide hakkını helal etmek için gider.

Bu toplum bu noktaya nasıl getirildi? Bir iki belediyeliği almak için toplumu gererseniz, milleti birbirine düşman ederseniz işin olacağı budur. Karşınızdaki muhalefeti illet-zillet diye gösterirseniz, muhalefet partilerini PKK ile eş değerde gösterirseniz, ülkeyi kutuplaştırırsanız, ülkenin huzurunu bölerek, ayrıştırarak birbirine düşman ederseniz bu ülke huzur yüzü göremez.

Sosyal medyada dahi millet ikiye bölündü yahu. Bir gurup bu elim olayı kınıyor, bir gurup “teröristlerle birlik olanlar cezasını çekiyor” diyor. “Teröristlerle kol kola olanlar derslerini aldılar” diyor. Bunları bunu söyleten seçimlerde siyasilerin muhalefete söylemleridir. Ben facede bu olayı kınayan bir paylaşım yaptım. Birisi “hadi oradan, teröristlerle iş tutanları koruyorsun” demez mi? Kimin söylemi bu? Seçimlerde iktidarı söylemi değil mi? Devlet Bahçeli nerede ise Kılıçdaoğlu’nu suçlu gösterecek! “Ne amaçla gittin oraya” diyor. Şehitler Türk milletinin şehididir. Herkes cenazeye katılabilir. Şehit cenazesine ancak vatan hainleri katılamaz. Bir PKK’lı katılmış olsa onu orada cenazeye katılanlar linç eder. Kılıçdaroğlu ayni duruma düşürülmüştür. “Dışarıdan kimse gelmedi” diyorlar. Pekiyi Kılıçdaroğlu’na yumruk atan Eskişehir’de yakalanmış. Çubuk nere, Eskişehir nere? Hadi bakalım bunun cevabını verin. O kadar saldırganın arasından 9 kişi yakalanmış. En az 200-300 kişi vardı saldıran. Gerisi nerede? Bunlar mahkemeye çıktıklarında bülbül gibi öterler. Bu saldırı çok konuşulur. Ve çok su götürür. Hele bir yargılanma başlasın. Ama İçişleri bakanı çok mesnetsiz şeyler söylüyor. Elinde delilin varsa verirsin mahkemeye öyle boş şeyler söylemekle milletin kafasını karıştırmak olmaz. Isınan demir de böyle soğutulmaz.

Saygılarımla.

Türkiye laiktir, laik kalacaktır. Ne mutlu Atatürkçüyüm diyenlere! Ne mutlu cumhuriyetçiyim diyenlere! Ne mutlu laikim diyenlere! Ne mutlu Türk milliyetçisiyim diyenlere! Ne mutlu varlığım Türk varlığına armağan olsun diyenlere!

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete