Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BU NE PERHİZ, BU NE LAHANA TURŞUSU…

Çetin Bayırlıgil

Çetin Bayırlıgil

Türkiye’nin Suriye topraklarında ne yapmak istediğini tüm dünya anladı da,  maalesef bir tek CHP anlamadı. Yada anladılar da anlamak işlerine gelmiyor nedense. Hala “bizim Suriye’nin topraklarında ne işimiz var” diyerek aynı yerde patinaj çekmekten başka  bir politika üretemiyorlar. Sınırımızda Siyonistlerin bir terör devleti kurma çabalarını görmezlikten geliyorlar. Pekiyi bu durum böyle devam eder mi? Tabii ki etmez. CHP’nin artık elle tutulur gözle görülür bir politika oluşturması bir zaruret halini almıştır.

CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun mutlaka Türkiye ile ilgili olarak artık gerçekleri görmesini bekliyor ve hükümete bazı konularda özellikle dış politikalar konusunda destek olmasını bekliyoruz. Tabii bu bir temenni. Olmayacağını elbette bende biliyorum. Çünkü herkes biliyor ki CHP’yi Sayın Kılıçdaroğlu değil, sanki Batı yönetiyor. Dikkat ediniz; Batı ne derse bir gün sonra CHP’den hemen aynı konuşmayı duyabiliyorsunuz. Sizin anlayacağınız anında hangi konuşmayı yapması gerektiği kendisine sanki bildiriliyor ve harekete geçiliyor. 15 Temmuz darbe girişimine bile  bir komplo  teorisi diyen zihniyetten ne beklemek gerekir ki! Allah korusun bunlar eğer kaza ile falan ülkenin başına geçecek olsa  Emperyalistlere kucaklarını açıverecekler. İMF’nin kapısında kapı kulu askeri olacaklar. Allah’a şükür ki başımızda iyi bir lider var da, Türkiye’yi vatanımıza yönelen tepkilerden korumasını iyi biliyor.

Gelelim şimdi de İBB’nin Sayın Başkanı Ekrem İmamoğlu’na, Fransa’da düzenlenen Avrupa Parlamentosu toplantısında utanmadan sıkılmadan yaptığı konuşmada Türkiye’yi Avrupa’ya şikayet etmiş.  Kayyum atamalarının demokratik olmadığını söylemiş. Saygıdeğer İmamoğlu sen kimi kime şikayet ediyorsun? Sen hangi ülkede bir belediye başkanısın. Gidipte ülkeni bizim arkamızdan kuyumuzu kazanlara şikayet ediyorsun! Bilmiyor musun ki onlar bizim gelişmemizi istemiyor. Bilmiyor musun ki YPG’yi kullanıp bizi sindirmeye çalışıyorlar! Suriye’de kazılan tünellerde kullanılan Lafarge firmasının betonları değil miydi? Kardeşim İmamoğlu sen ne ayaksın. Sen bu ülkenin suyunu içeceksin, ekmeğini yiyeceksin, ondan sonra da gidip vatanını arkadan hançerleyeceksin. Yazıktır yazık. Bir gün gelir tarih bunun hesabını sorar senden ve partinden, bunu unutma lütfen.

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun İmamoğlu’na bazı söylemlerine bakıyorum da, dediği kadar var. Gerçekten de bir insan yada bir parti bu kadar kör olabilir. Yahu sen İBB gibi bir metropol şehrin belediye başkanısın. Sana Avrupa’ya gidipte ülkeni kötülemek yakışıyor mu? Adama demezler mi “Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye.”

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ