Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BU KADAR ABSÜRT BİR DURUM OLAMAZ… AŞI YOK, RANDEVU YOK, VATANDAŞ İLE KARŞI KARŞIYA GETİRİLİYORUZ…

BU KADAR ABSÜRT BİR DURUM OLAMAZ… AŞI YOK, RANDEVU YOK, VATANDAŞ İLE KARŞI KARŞIYA GETİRİLİYORUZ…
Sağlık Bakanımız Covid-19 Aşı uygulamasının 55 yaşa düşürüldüğünü açıklamasından sonra; hiçbir Aile Hekimi randevu takvimlerinde boşluk olduğu halde Sinovac için ilk aşı randevusunu 3 Mayıs 2021 tarihinden öncesine alamıyor. Soruyoruz: O zaman Covid-19 aşılarını neden şimdi 55 yaşa indirdiniz? Bir şeyler yapıyor görünmek için mi? Hasta ile Hekimi karşı karşıya getirmek için mi?
Körfez bölgesinde ikamet edip, ilk aşısını BİONTEK olarak Edremit Devlet Hastanesinde yaptıran kişilere, 2. aşısı için MHRS tarafından 90-120 km. uzaklıkta olan Çanakkale Biga Devlet Hastanesi veya İzmir Çiğli Hastanesine randevu verilebilmektedir. Soruyoruz: Hareketliliği ve bulaşı artırmak için mi bu kadar uzak mesafelere yönlendiriliyor?
İşte tam da bu yüzden “Pandemiyi yönetemiyorsunuz” diyoruz, sadece aşıları zamanında ve yeteri kadar tedarik ederek sağlık kuruluşlarına teslim etseydiniz, bu kadar mutant virüs oluşmadan sağlık çalışanları emin olun çok daha fazla yol alırdı. Herkes kendi işini yapmalı. Gölge etmeyin yeter….
Balıkesir Tabip Odası
Yönetim Kurulu
Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete