Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Birbirlerinden şikayetçi oldular..

Birbirlerinden şikayetçi oldular..
Reklam

31 Mart seçimlerinden önce Balıkesir’de ilginç durumlar yaşanmıştı.

“Böyle de iddia mı olur?” dedirten ilginçliğe DSP’nin büyükşehir başkan adayı Tamer Kanber imza atmıştı.

  Hatırlanacağı üzere; yıllardır siyaset sahnesinde görülmeyen Kanber, bu yerel seçim döneminde önce CHP’den Burhaniye belediye başkan aday adayı oldu. CHP Genel Merkezi Ali Kemal Deveciler’i aday olarak belirleyince Kanber’in yıllar önceki eski partisi aklına geldi. Allem etti, kalem etti DSP’den büyükşehir belediye başkan adayı olmayı başardı. Oysa DSP, Kamil Saka, Mesut Ergin gibi isimleri geri çevirmişti.

Kanber sessiz ve derinden seçim çalışmalarını sürdürürken düzenlediği basın toplantısında Millet İttifakı adayı İYİ Partili İsmail Ok’un başkanlık yarışını kazanmak için HDP ile gizli bir ittifak yaptığını iddia etmiş ve ortalık fena karışmıştı.

Kanber, Ok’un seçilmesi durumunda HDP’ye bir genel sekreter yardımcılığının yanı sıra Kent Estetiği Daire Başkanlığı, Körfez Koordinasyon Daire Başkanlığı ve Güney Marmara Koordinasyon Daire Başkanlığı’nın verileceğini öne sürmüş, bununla da yetinmemiş ve 1 Nisan itibariyle 600 Balıkesirlinin belediyeden çıkartılıp yerlerine HDP’lilerin işe alınacağını iddia etmişti. Belge göstermesine rağmen (elinde tuttuğu şematik bir kağıt vardı)  iddialar inandırıcı bulunmamıştı. Bunun üzerine İYİ Partili Ok, sinirlerine hakim olamayarak Kanber hakkında çok ağır ifadeler kullanmıştı.

Şimdi her ikisi de birbirinden şikayetçi ve yargı önünde hesaplaşacaklar.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ