Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BİR KİŞİYİ ASRIN LİDERİ OLARAK SEÇMEZLER

Mustafa Koçal

Mustafa Koçal

Dünya asrın lideri olarak Atatürk’ü seçmiştir.

Bu Türkiye için onur verici, gurur verici bir olaydır.

Bu dünya liderliği vasfına ulaşabilmek her lidere nasip olmaz. İnce elerler sık dokurlar. Demek ki dünya liderliğine Atatürk’ü seçtiklerine göre aranan bütün vasıflar Atatürk’te varmış ki seçmişler. Böyle bir dâhinin değerini, kıymetini dünya kabullenmiş. Fakat biz kabullenemiyoruz. Yazıklar olsun. Atatürk’ün aramızdan ayrılışının yıl dönümünde Osmanlı’dan bahsetmek ne derece doğrudur. Atatürk’ü Samsun’a Osmanlı gönderdi denildi. Bunun anlamı nedir? Osmanlı’yı Atatürk devirdi mi demektir? Osmanlıya ihanet etti mi demektir? Zaten Osmanlı kendisini bitirmiş durumda iken bu olay oluyor. Artık ipler yabancı devletlerin eline geçmiş. Osmanlı’ya hasta adam gözü ile bakıldığı bir dönemde bu olay gerçekleşiyor. Şimdi Osmanlı özlemi çekmenin hiçbir anlamı yok.

Atatürk şayet bu harekâtı başlatmasaydı. Bugün Türkiye diye bir devlet olmazdı. Şimdi 1919 tarihinin ret edilmesinin anlamını anladınız mı? Biz Türk milleti olarak Osmanlıyı hiçbir zaman ret etmedik. Aslını inkâr eden haramzadedir. Onun için, “biz Osmanlının torunlarıyız” diyoruz. Allah onlardan razı olsun. Osmanlı bize bu toprakları bırakmıştır. Elindeki birçok yerleri almışlar. Yalnız Anadolu toprakları kalmış. Onun için Osmanlı’nın torunlarıyız. Kalan bu topraklara Atatürk sahip çıkmıştır. Bu sayede Türkiye Cumhuriyeti devleti var olmuştur. Atatürk sahip çıkmasaydı bugün bu topraklarda başka devletlerin bayrakları dalgalanıyor olurdu. Aramızdan ayrılışının yıldönümünde Anıtkabir’de olan olayların hiç yakışığı yoktur. Bindirilmiş kıtaları oraya getirip slogan atılması hiç hoş olmamıştır. Bir mezarlıkta böyle slogan atıldığını hiç gördünüz mü veya duydunuz mu? Anıtkabir’in kapladığı bütün alan mezarlık sayılır. O sloganın anlamı, “biz Atatürk’ü tanımıyoruz” demektir. Bir nevi Atatürk’e saygısızlıktır. Biz kimseye “Atatürk’ü sevin” demiyoruz. “Gölge etmeyin başka bir ihsan istemiyoruz” diyoruz.

Dönelim 1919 tarihine.. Neden bu tarih reddedildi? Çünkü bu tarih cumhuriyetin kuruluşunun ilk adımıdır. Bu tarih yok sayılırsa cumhuriyet de yok sayılacak. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti tarihide yok sayılacak. 1919 tarihinde bu tarafa geçen tarihlerde Osmanlı tarihine eklenecek. Böylelikle hem cumhuriyet hem de Türkiye Cumhuriyeti tarihi yok sayılacak. Türk milleti ne Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetten vazgeçer ne de kurduğu cumhuriyetin tarihinden vazgeçer. Çünkü bu topraklar üzerinde özgürce yaşayabiliyorsak, minarelerde ezan sesi dalga dalga yurt sathına yayıyorsa, camilerde ibadetlerimizi özgürce yapabiliyorsak, ülkenin her yerinde özgürce dolaşabiliyorsak, tüm bunlara Atatürk sayesinde sahip olduğumuzun bilincindeyiz. Onun için Atatürk’e minnet borcumuz vardır. İşte Atatürk sevdamız bundandır. Bu sevdayı Türk milletinin gönlünden hiç kimse koparamayacaktır. Bu sevda öyle bir şey ki sökülüp atılacak gibi değildir. Saygılarımla.

Türkiye laiktir laik kalacaktır. Ne mutlu Atatürkçüyüm diyenlere! Ne mutlu cumhuriyetçiyim diyenlere! Ne mutlu Türk milliyetçisiyim diyenlere! Ne mutlu varlığım Türk varlığına armağan olsun diyenlere!

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
KADININ ADI YOKTU - 30 Haziran 2020
RAKAMLARLA NEDEN OYNANIYOR? - 13 Haziran 2020
SURİYE DE NELER OLUYOR? - 10 Haziran 2020
65 YAŞ ÜZERİ OLANLAR - 9 Haziran 2020
UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ - 3 Haziran 2020
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ