Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Bilimsel buluşlar bu fuarda sergilendi

Bilimsel buluşlar bu fuarda sergilendi

Bandırma ilçesinde Şehit Bedir Karabıyık Ortaokulu 4006 Bilim Fuarı düzenlenen törenle açıldı.
Şehir Bedir Karabıyık Ortaokulu Müdürü Vedat Üçkan fuarın açılış konuşmasında “Okulumuzda tam bir bilim şenliğine dönüştürdüğümüz ve okulumuzun bahçesinde de planetaryum adında gökyüzünü inleme fırsatını tanıtan cihazla birlikte ve içeride öğrencilerimizin yaptığı ile bilimleri sporun ve sanatın yanında farlı işler yapmak için TÜBİTAK 4006 Bilim fuarını gerçekleştirdik. Emeği geçen öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerime çok teşekkür ediyorum” ifadesinde bulundu.
Bilimsel anlamda büyük ivme kazanan okulda öğrenci ve öğretmenlerin hazırladığı birbirinden ilginç Nesli tükenen canlıların besin ağı, Naiper’in çubuğu, Işıkta renk değiştiren bitkiler, Ames odası, Doğadaki matematik, Bilgisayarsız kodlama oyunu, altın oran, Fotosentez olayı, Pisagor’un kum saati gibi ilgi çeken birbirinden farklı buluşlar bu fuarda sergilendi.
Şehit Bedir Karabıyık ilköğretim okulundaki TÜBİTAK sergisinin açılışını ilçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan yaptı. Açılışın ardından teker teker stantlar şube müdürleri, okul müdürleri veliler gezdi.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ