Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BEDELİ AĞIR OLDU

BEDELİ AĞIR OLDU
Reklam

Emin (Boldan) Buldan’ın  cezası 11 yıl 8 ay hapis. (yatarı 5 yıl 10 ay) Ayrıca  152 bin TL de para cezasına çarptırıldı

Tedbir açısından Kepsut’ta 14 ay gözaltında hapiste tutulmuştu. Bu yattığı düşüldükten sonra aldığı cezaya göre EMİN 5 YIL 10 AY HAPİS YATACAK. Oğlu SEDAT BOLDAN 15-20 gün hapis yatabilir, İSMAİL KOCA da ceza almasına rağmen hapse girmeyebilirler.

2010 yılından bu yana devam eden ve Balıkesir Mahkemelerinin belki de en uzun süreçli davalarından biri olan basın-yayın yoluyla tehdit-şantaj-irtikap-menfaat temin etme vs. duruşması İzmir İstinaf Mahkemesi’nin kararıyla nihayet son buldu. Karara bağlanan dosyadan Emin Buldan’a 11 yıl 8 ay hapis çıktı.

Dava sonucuna göre; internetteki Youtube kanalından yayın yapan EMİN (BOLDAN) BULDAN ile Sembol Medya sahibi Semih Bolluk’un imtiyaz sahipliğindeki Ekspres Gazetesi’nde Genel Yayın Yönetmeni sıfatıyla çalışan oğlu SEDAT BOLDAN ile o geçmiş dönemde Yenisöz Gazetesi’nde çalışan İSMAİL KOCA da çeşitli cezalar almaktan kurtulamadılar.

İlk gözaltına alındığında oğlu Sedat ile birlikte Kepsut Cezaevi’nde 14 ay hapis yatan Emin Buldan kendi sitesinden asistanını da işe karıştırıp ““Ben bakamadım ama Asistanımın ilettiğine göre; nöbetçi EMİN BULDAN düşmanları dava ile ilgili yine içlerindeki kini-haseti kusmuşlar! Eksik bilgi, yalan-yanlış sallamışlar! Olay öyle değil.. Dün kar nedeniyle dönemedik, bugün biraz İzmir turundan sonra Memleketteyiz inşallah.. Doğrusunu MEDYA TV’den okursunuz.. Telaşlanmayın, acele etmeyin, birşey olmaz!” şeklinde geveleyip beyhude çırpınışlarda bulunsa da hapse girmekten kurtulamayacağı verilen karardan belli ve kesin.

Öte yandan; Emin’in oğlu Sedat Boldan ile gazeteci İsmail Koca da ceza aldı. Buna göre; Sedat Boldan 3,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Cezaevinde yattığı süre gözönüne alındığında ve infazı düşürüldüğünde 15-20 gün hapis yatabileceği ifade edildi. İsmail Koca ise 2 yıl 6 ay hapis cezası aldı. Ancak cezaevine girmeyebilir.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
tanıtım filmi