Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BAUN markalaşma üzerine yoğunlaştı

BAUN markalaşma  üzerine yoğunlaştı

RECEP ASLANDUR

Başkan Kula: “Balıkesir Üniversitesi IEEE BAUN Öğrenci Topluluğu’nun ‘Bir Marka Yaratmak’ etkinliğinde bilgi ve tecrübelerimi öğrencilerimizle paylaştım.”

Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, önceki gün bir davet üzerine gittiği Balıkesir Üniversitesi IEEE öğrenci topluluğunun marka yaratma çalışmalarında konuşma yaptı, tecrübelerini aktardı.

Bilindiği üzere IEEE; mühendis, bilimadamı ve öğrencilerin oluşturduğu dünyanın en geniş teknik topluluğu.

Kula’nın paylaşımları öğrenciler ve öğretim üyeleri tarafından büyük takdir topladı.

Türkiye Odalar Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun, bir söyleşisinde “Sağ kolum” dediği Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, BAUN’un davetlisi olarak katıldığı IEEE Öğrenci topluluğunun “Bir Marka Yaratmak” konulu çalışmalarına katıldığını ifade ederek “Balıkesir Üniversitesi IEEE BAUN Öğrenci Topluluğu’nun ‘Bir Marka Yaratmak’ etkinliğinde tecrübelerimi öğrencilerimizle paylaştım. Öğrenciler mutlu oldu. Bizler de mutlu olduk. Yararlı olabildiysem ne mutlu bana” diye konuştu.

Bu konu hakkında daha önce de etkinlikler düzenlenmiş ve Sanayi Odası Başkanı Ali Eğinlioğlu da, diğer sektör ve üniversite temsilcileri gibi tecrübelerini aktarmışlardı. tecrübelerini paylaşmıştı.

IEEE NEDİR?

Institute of Electrical and Electronics Engineers, kısaca IEEE, 1884 yılından beri faaliyet gösteren; mühendis, bilimadamı ve öğrencilerin oluşturduğu dünyanın en geniş teknik topluluğudur. IEEE, 6’sı Amerika Birleşik Devletleri’nde olmak üzere 10 bölgede çalışmalarını sürdürmektedir. IEEE Türkiye Afrika, Avrupa ve Ortadoğu’yu kapsayan 8. Bölge’de (Region 8) bulunur. 50’den fazla üniversitede aktif olarak çalışan öğrenci kolları her yaz IEEE Türkiye Öğrenci Kolları Kongresi’nde ve ara tatil dönemlerinde IEEE Başkanlar Çalıştayı’nda toplanır, bilgi ve tecrübelerini paylaşır. IEEE Balıkesir Üniversitesi Öğrenci Kolu (IEEE Balıkesir University Student Branch) 2013 Ocak’tan itibaren kurulma çalışmalarına başladı. 2013 Mart’ta Kurucular ve ilk Yönetim Kurulu tam olarak kesinleşti ve 2013 Mart ayının sonunda resmi olarak kuruldu. IEEE BAUN SB 700++ fazla üyesi ile okulumuz içerisinde ki en faal topluluklardan birisidir. Geçtiğimiz 5 yıllık süreç içerisinde kurumsal yapısını oturtmuş ve tüm alt birimleri ile birlikte istikrarlı bir yükseliş içerisindedir. Türkiye’de 76 üniversitede çalışan diğer IEEE kolları ile sürekli iletişim halindedir. IEEE global yapısı ile sürekli irtibat halinde olup uluslararası platformda imkanları doğrultusunda okulumuzu ve ülkemizi temsil etmektedir. IEEE BAUN yapısı hem teknik komiteleri hem de sosyal komiteleri bünyesinde bulunduran bir topluluktur. Kişiler IEEE BAUN yapısında ilgi alanlarına göre istedikleri komite veya komitelerde çalışırlar. İster teknik, ister sosyal, ister kariyer üzerine çalışmalar yaparak kendi gelişimlerini IEEE BAUN ailesiyle beraber tamamlarlar. Kişilerin takım çalışması, kişisel gelişim, sorumluluk bilinci, koordinasyon sağlama ve topluluk önünde konuşma gibi çeşitli özelliklerini geliştirmelerinin yanı sıra teknik eğitimler, teknik projeler ve araştırmalarıyla kişilerin kendi alanlarında da uzmanlaşmalarını sağlar.

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ