Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BAŞKAN KULA: ŞEHRİN TÜM DİNAMİKLERİ HAZIR

BAŞKAN KULA: ŞEHRİN TÜM DİNAMİKLERİ HAZIR
Reklam

Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi KULA Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi yetkililerini yatırım olanaklarını yerinde incelemek üzere şehrimize davet ettiklerini söyledi

Geçtiğimiz günlerde Volkswagen Grup’un Türkiye’de yatırım yapma kararı şehrimizdeki tüm kurum ve kuruluşları harekete geçirdiğine dikkati çeken BTO Başkanı Rahmi Kula, bütün yolların kesişme noktasında olan İlimizin son dönemde yatırımcıların gözdesi haline geldiğini, her geçen gün Balıkesir’e yapılması planlanan yeni yatırımlar konusunda gelişmeleri yakından takip ettiklerini DEMOKRAT’a önemle aktardı. Kula şunları kaydetti:

Cumhurbaşkanlığı yatırım ofisi ile istişare

İlimize yeni yatırımların getirilebilmesi ve önümüzdeki dönemde Türkiye’de yatırım yapacak olan firmalara yer gösterilmesi sırasında Balıkesir’in doğru anlatılabilmesi adına Balıkesir Ak Parti Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Altıeylül ve Karesi İlçe Belediye Başkanlarımız, Balıkesir Ticaret Odası, Sanayi Odası ve Ticaret Borsası Başkanlarımız ve Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanımızdan oluşan bir heyet ile, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Sayın Arda ERMUT’u ziyaret ederek şehrimize yatırım ile ilgili istişarelerde bulunduk.

“Balıkesir yatırım için çok cazip, buyrun gelin”

Görüşmemizde Balıkesir’e yatırım yapılmasının nedenleri, yatırımın neden cazip olduğu, alt yapısıyla, lojistik imkanlarıyla Balıkesir’in bu yatırımlara hazır olduğu konusunda Cumhurbaşkanlığı Yatırı Ofisi Yetkilileri bilgilendirildi.

Toplantıda, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi yetkililerini yatırım olanaklarını yerinde incelemek üzere şehrimize davet ettik.

“Sadece otomobil değil, diğer yatırımlar için de..”

Volkswagen’in henüz hangi ülkeye yatırım yapacağı belli değil. Ancak bizim ziyaretimizin gerek otomobil yatırımı gerekse bundan sonra gelecek yatırımlar için farkındalık yarattığı düşüncesindeyim.

Bizler şehrin tüm dinamikleriyle, birlik ve beraberlik içerisinde Balıkesir’imiz yeni yatırımlara hazır olduğuna inanıyor ve yeni yatırımları İlimize bekliyoruz.

Cirit’e de ziyaret gerçekleşti

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ziyaretimizin ardından heyet olarak, aynı zamanda Burhaniyeli hemşehrimiz olan Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü CİRİT’İ makamında ziyaret ederek fikir alış verişinde bulunduk.”

 

 

 

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ