Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BALIKESİR’İN GURURU 

BALIKESİR’İN GURURU 

Kadına ve kadın istihdamına önem veren Aydeniz Et yönetimi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününde kadın çalışanlarının gününü kutladı. Yusuf ve Mustafa Yalçın kardeşler, üretime geçen tesisin çalışmalarını da yerinde inceleyerek, Genel Koordinatör Güven Tılıç’tan tesisle ilgili bilgi aldılar.

Balıkesir’in kırmızı etini “AYDENİZ” ile markalaştırmak için yola çıkan ve hedefini de gıda güvenliği, izlenebilirlik, kalite ve çevre yönetimine uyumlu olarak Türk ve Avrupa Birliği direktiflerine uygun biçimde pazara sunmak olarak belirleyen Aydeniz Et’in yatırımcıları Yusuf ve Mustafa Yalçın kardeşler, sosyal sorumluluk projeleri ile de dikkat çekiyorlar. Kadına ve kadın istihdamına önem veren Aydeniz Et’in yatırımcıları Yusuf ve Mustafa Yalçın kardeşler, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü çalışanları ile birlikte kutladı. Bu anlamlı kutlama için Almanya’dan gelerek böylesine önemli bir günde kadın çalışanları ile birlikte olan Mustafa Yalçın ve kardeşi Yusuf Yalçın’ın, kadın istihdamı konusunda ne kadar pozitif düşündükleri dikkat çekerken, onlar sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde ‘Kadın Kasap’ markasıyla perakendeye girerek kadınlara yeni bir istihdam alanı yaratma yolunda emin adımlarla yürüyorlar.

Güvenilir bir marka olma yolunda önemli adımlar atan Aydeniz Et yönetimi, bölge hayvancılığına da can suyu getiren tesisi ile de yöre üreticilerinin yoğun desteğini alıyor.Çocukluk hayallerini memleketleri İvrindi’de hayata geçiren Yalçın kardeşler, “Ülkemize, milletimize ve hayvancılık sektörüne katkı sunmak için yola çıktık. Sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da ses getirmeyi hedefliyoruz. Tüketicinin güvenini kazanmış bir marka olmak ilk amacımız. Özellikle Balıkesir yöremizin kuzusunu coğrafi işaretleriyle tüm yurtta tüketiciye sunmayı arzuluyoruz. Sosyal sorumluluk projelerine genel anlamda çok önem veriyoruz. Sektörde ‘Kadın Kasap’ markamızla perakendeye girmeyi ve kadınlara yeni bir istihdam alanı yaratmayı planlıyoruz. Ancak şu anda karşımızda duran Aydeniz Et markamız bizim için bambaşka. O bizim maneviyatımız, çocukluk hayalimiz” diye konuştular.

Yusuf ve Mustafa Yalçın kardeşler, Dünya Emekçi Kadınlar günü kutlamalarının ardından tesisin Genel Koordunatörü Güven Tılıç’tan bilgi aldılar. Tılıç, yönetime verdiği bilgilendirme de tesisin Şubat ayı itibariyle  deneme kesimleri ve pazarlama faaliyetlerine başladığını ,üretimde ve pazarlamada ki eksikliklerinin olduğunu her geçen gün hızla eksiklerini görüp gidererek sağlam adımlarla sektörde markalaşmayı başaracaklarını Balıkesir’in gururu olacaklarını ifade etti. Bilgilendirme toplantısına katılan Tesis müdürü Veteriner Hekim Vildan Bakkal’da yönetime, iş akışı hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulundu.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete