Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ’NDE UZAKTAN EĞİTİM BAŞLIYOR

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ’NDE UZAKTAN EĞİTİM BAŞLIYOR

Balıkesir Üniversitesi’nde 2019-2020 bahar yarıyılında planlanan yüz yüze eğitim bütünüyle sona erdirilirken, bütün öğrencilerin  eşit ve adil biçimde ulaşabilecekleri “Uzaktan Eğitim İçerik Yönetim Sistemi” kurdu. 

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş’un Uzaktan Eğitimle ilgili mesajı:

Sevgili Öğrenciler

Yükseköğretim Kurulumuz, Covid 19 (Korona Virüs) önlemleri çerçevesinde 2019-2020 Bahar Yarıyılında yüz yüze eğitimi bütünüyle sona erdirmiş ve üniversitelerimizin 2019-2020 bahar yarıyılını teorik dersler bağlamında açık öğretim, uzaktan eğitim, dijital eğitim şeklinde devam ettirebileceğine; staj, laboratuvar, atölye çalışmaları, intörnlük gibi uygulamalı dersler için ise yaz öğretimi planlanabileceğine karar vermiştir. Üniversitemiz, bu bağlamda öğrencilerimizin öğrenimlerini bulundukları yerden sürdürebilmesi için açık öğretim, uzaktan eğitim, dijital eğitim gibi bütün imkanları titizlikle araştırmış ve bütün öğrencilerimizin eşit ve adil biçimde ulaşabilecekleri bir “Uzaktan Eğitim İçerik Yönetim Sistemi” kurmuştur. Öğrencilerimiz, 6 Nisan 2020 tarihinden itibaren Word, PDF, Excel, Powerpoint, sıkıştırılmış dosya vb. formatlardaki açık öğrenme materyallerine erişeceklerdir.

Uzaktan eğitim sürecimizin başarılı geçmesini diliyorum. İnşallah en kısa zamanda salgın sona erer ve sizlerle baş başa, yüz yüze, gönül gönüle eğitim/öğretimize yeniden başlarız.

Her birinizi sevgiyle selamlıyor, sağlık ve esenlik diliyorum. (balikesir24saat.com)

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ