Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Balıkesir Dursunbey TOKİ başvuruları 23 Aralık 2020’de sona erecek!

Balıkesir Dursunbey TOKİ  başvuruları 23 Aralık  2020’de sona erecek!

Balıkesir Dursunbey Üçeylül Toplu Konut Projesi kapsamında inşa edilen Balıkesir Dursunbey TOKİ projesi başvuruları 23 Aralık 2020 tarihinde son bulacak. Toplamda 160 adet konut satılacak.

11 Aralık 2020 Cuma 10:46 Balıkesir Dursunbey Üçeylül Toplu Konut Projesi kapsamında inşa edilen Balıkesir Dursunbey Toki başvuruları 23 Aralık 2020 tarihinde son bulacak. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen Balıkesir Dursunbey Toki başvuruları 7 Aralık 2020 tarihi itibariyle başladı. Toplam 160 adet konutun kuralı satılacağı ​Balıkesir Dursunbey Toki evleri başvurusu 23 Aralık 2020 tarihinde sona erecek. 100 adet 2+1 alt gelir grubu ve 60 adet 3+1 orta gelir grubu konut için toplanacak olan ​Balıkesir Dursunbey Toki başvurusu TC. Ziraat Bankası AŞ. Sadece Temerküz Şube aracılığı ile yürütülecek.

Alt gelir grubu başvuru şartları;

  1. T.C. vatandaşı olması,
  2. Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması, -Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir. – Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresi’nden konut satın almamış olması ve tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç) (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç )
  3. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, – Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.
  4. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 5.500 TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 5.500 TL olması gerekmektedir.)
  5. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir. Birden fazla başvuru yapılması halinde başvurular geçersiz sayılacaktır.
Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete