Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

AZERBAYCAN’I SAVUNMAK TÜRKİYE’Yİ SAVUNMAKTIR

AZERBAYCAN’I SAVUNMAK TÜRKİYE’Yİ SAVUNMAKTIR

Vatan Partisi Balıkesir İl Başkanı Emre Albayrak ve partililer Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda, Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ’da yürüttüğü harekat ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Albayrak açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Azerbaycan’daki kardaşlarımızın işgal altında olan Dağlık Karabağ’ı azat etme savaşında yanlarındayız. İşgalci Ermenistan, vatan toprağımızı hangi yöntemle işgal ettiyse toprak o yöntemle kurtarılabilir. Balıkesir’i İzmir’i nasıl kurtardıysak Dağlık Karabağ’ı da öyle kurtarabiliriz. Azerbaycan bugün en haklı savaşı vermektedir. Azerbaycan ordusunun ve halkının bu haklı mücadelesinde kalplerimiz birlikte çarpmaktadır.

Azerbaycan’a saldıran Paşinyan yönetimi Amerikan darbesiyle gelmiştir. Saldırı altında olan yalnız Azerbaycan değildir. ABD, Türkiye’yi dördüncü bir cepheden Kafkaslardan da tehdit etmektedir. Karadeniz, Akdeniz, Suriye ve Kafkaslar üzerinden ABD-İsrail tehdidiyle karşı karşıyayız. Türkiye dört taraftan kuşatma altına alınmaya çalışılmaktadır. Türkiye ve Azerbaycan bu kuşatmaya karşı ABD-İsrail karşıtlarından oluşan bir cepheyle hareket etmelidir.

Gelişmekte olan ülkelerin tamamı Amerikan emperyalizminin tehdidi altındadır. Karadeniz’den Umman Denizi’ne kadar olan bölge ülkeleri zengin yeraltı kaynaklarına sahiptir. Emperyalist devletler buradaki ülkeleri bölmekle tehdit etmektedir. Amerika, İsrail, ve Fransa; Yunanistan, Ermenistan, Ukrayna gibi devletleri piyon olarak kullanmaktadır. Türkiye, Azerbaycan, Rusya, İran ve Suriye devletleri bu emperyalistlere ve piyonlarına karşı vatanlarını savunmaktadır.

Türkiye ve diğer dost devletlerin kurtuluşu bu ittifak potansiyelini ortaya çıkarmalarına bağlıdır. Türkiye, Azerbaycan ve KKTC’nin çıkarlarını sağlamak için stratejik planlara ihtiyaç vardır. Vatan Partisi bu kapsamda Karadeniz-Akdeniz Dostluk Planı’nı oluşturmuş ve çalışmalara başlamıştır. Bu plana göre Azerbaycan, Rusya ve Abhazya KKTC’yi tanıyacaktır. Bunun karşılığında Türkiye Abhazya’yı tanıyacak ve Kırım’ın Rusya toprağını olduğunu ilan edecektir. Karadeniz ve Akdeniz’de bölge ülkelerinin ortak çıkarları bu planın uygulanmasıdır. Bu planın uygulanması Türkiye ve Azerbaycan’ın vatan bütünlüğünü sağlayacak biricik çözümdür.

Vatan masada kurtarılamaz. Vatan uluslararası kuruluşlara çağrı yaparak kurtarılmaz. Vatan silahla kurtarılır. Azerbaycan, işgal altında olan Dağlık Karabağ’ı silahla kurtaracaktır. Bize düşen kardaşlarımızla her alanda omuz omuza olmaktır. Azerbaycan bayrağını Karabağ’a asacağız. Tek millet iki devlet olduğumuzu tüm dünyaya göstereceğiz. Bugün, Azerbaycan’ı savunmak Türkiye’yi savunmaktı.”

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ