Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Ayan: “Enerji kaynaklarımızda ciddi bir azalış var”

Ayan: “Enerji kaynaklarımızda ciddi bir azalış var”

DEVA Partisi Karesi İlçe Başkanı Onur Ayan yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Enerji kaynaklarımızda ciddi bir azalış var. Özellikle iklim değişiklikleri sebebi ile neredeyse barajlarımızda ki sular kış aylarında olmamıza rağmen hala dolmayı bırakın kuraklık seviyesinde seyrediyor. Bu durum hem su kaynaklarımızın hem de elektrik enerjimizin ileriki dönemlerde çok daha kısıtlanacağı anlamına geliyor. Günlük hayatımızda bilinçli ya da alışılagelmiş işlerimizi yaparken bunların birçoğunda enerji kullanıyoruz. Televizyon izlerken, Buzdolabı, ütü yaparken, küçük ev eşyalarından, Sokakların, evlerin aydınlanmaları, talep kullanımı ve bilgisayar gibi daha bir çok eşya elektrik enerjisi ile çalışıyor. Bizim en çok tükettiğimiz enerji de elektrik enerjisi.
Zaman zaman Elektrik kesintilerinde ise hayatımızın nasıl etkilendiğini görüyoruz. Yani enerji bu denli hayatımızın içinde. Bizler bu sebepten dolayı enerjiyi tutumlu kullanmak zorundayız.
Enerjiyi tutumlu kullanmak hem aile hem de ülke bütçesine katkı sağlamak anlamına geliyor. Aksi halde Enerjiyi boşa harcadığımızda; Enerjinin yetersizliği, üretimin düşmesini ve ülke ekonomisi ile günlük yaşantımızı olumsuz etkileyecektir. Bütün insanlığın geleceği için önemli bir ihtiyaç olan enerjinin bilinçsiz kullanılması insanlığın geleceğini olumsuz etkiliyor. Çocuklarımıza güzel bir gelecek bırakmak için enerji kaynaklarında israftan kaçınmalıyız. Günümüzde bilinçsizce tüketilen ve en önemli ihtiyacımız olan enerjinin, bilinçsiz bir şekilde hızla tüketiminin devam etmesi halinde, kaynakların tükenecek ve belki de üretilemez hale geleceği olasıdır. Bu sebeple enerji kaynaklarının korunması ve tüketimde tasarruf yapılması çok önemlidir. Başta aile bireylerimiz olmak üzere bilinçli kullanımın önemini yakınlarımıza her fırsatta anlatmalı ve bir çok zamanda da örnek olmalıyız. Bu vesileyle Enerji Tasarrufu Haftası’nda; Enerji savurganlığını önleyeceğimiz tasarrufun yollarını ve faydalarını hep birlikte öğreteceğimiz ve gelecek nesillere örnek olacağımız bir dünyada yaşamamız dileğiyle, tüm hemşehrilerimi tutumlu olmaya davet ediyorum.”

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete