Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

AV. BELGİN UYGUR

Erhan Yırcalı

Erhan Yırcalı

“AK Parti Balıkesir Milletvekili”
Geçtiğimiz günlerde Balıkesir AK Parti Milletvekili Sayın Av. Belgin UYGUR’u, bürosunda ziyaret ettim. Kendisi ile sohbet ettik. Uygur, çalışkan, başarılı, aktif ve Balıkesir için ülkemiz için gecesini gündüzüne katan yorulmadan, yılmadan çalışan aktif bir milletvekili.
AK Partinin 7. Olağan Büyük Kongresi sonucunda partisinin Merkez Karar ve Yürütme Kurulu Üyeliğinde yer aldı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, UYGUR’u bu göreve getirmesi Balıkesirliler olarak bizleri gerçekten sevindirdi. Bu görevi en iyi ve gereği şekilde yapacağına inandığım UYGUR’u tebrik ettim. UYGUR’la, Balıkesir’i, milletvekili olduktan sonra hayatında ne değiştiğini, siyasete nasıl girdiğini, Avukatlık mesleğini nasıl seçtiğini, seçmenlerin kendisine hangi isteklerle geldiğini ve Pandemi sürecini konuştuk. Sayın Milletvekili bu sorulara tüm içtenliği ve samimiyeti ile cevap verdi.
İstanbul Hukuk Fakültesinde okurken başörtülü olduğu için okula alınmadığını ve bir yıl kaybettiğini söyledi. İkna odalarında başörtüsünü açması için baskı yapıldığını, okula devam etmek için kılık-kıyafet yönetmeliğine uygun okula geleceğim diye kağıt imzalattırıldığını anlattı. Bu durum beni çok etkiledi. Şu anda kadınlarımızın başörtü sorunu yok. Şimdiki gençlerin ise geçmişteki bu olayları çok iyi bildiği de söylenemez. Onun için bu konuyu zaman zaman gündeme getirmek ve işlemek gerekir, diye düşünüyorum.
Belgin hanım, aynı zamanda T.B.M.M. Kadın – Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu ve Adalet Komisyonu üyesi. Bu görevlerini de aktif şekilde sürdürmekte.
Özellikle kadına şiddet konusunda aktif çalışmaların içinde ve gençlerin istihdamı için uğraşı veriyor. Konuşmamız esnasında meslek lisesi mezunları için “ara eleman” ifadesini değiştirdiği ve ben onlara “ana eleman” diyorum demesi gerçekten çok ilginçti.
Balıkesir AK Parti Milletvekili Av. Belgin UYGUR, mütevazı kişiliği, çalışkanlığı, aktifliği ile Balıkesirimiz için bir fırsat. İz bırakan çalışmalar yapıyor ve yapmaya da devam edeceğine inanıyorum. Tebrikler Sayın Vekilim.

/////

AŞI KARŞITLARI!

Aşı karşıtı olmak dünya düz demek gibi bir şey. Bilimi , kanıtları bir tarafa bırakan bu kişiler, Corona aşısı olmak için bekleyip duruyor. Sırası gelenlerde gidip oluyor. Hani! Siz aşı olmayacaktınız, aşı karşıtları. Bu aşı karşıtları yüzünden neredeyse kızamık yeniden hortlayacaktı.
Bu kişiler acaba, sirke ile mi temizlik yapıyorlar diye insan düşünmeden edemiyor. Virüse, aşıya inanmayıp ölmek isteyenler buyursun ölsün. Ancak; bunlar yüzünden bizde ölmeyelim. Antikor nedir?, Kronik Viral nedir? Bilmeyenler aşıya karşı olsa ne olur! Olmasa ne olur! Kimin uydurduğu çoğu zaman bilinmeyen komple teorilerine inanan bazı insanlar aşı karşıtı olabiliyorlar. Bu kişiler yanlış yolda olduklarını düşünmüyor bile. Sonra bir bakıyorsunuz, hepsi Covid 19 aşı sırasında!!! Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu anlamak mümkün değil.
Aşılama tüm toplumu ilgilendirene bir konu ve bu hepimizin umurunda olmalı. Çareyi sarımsakta, sirkede, bilmem ne çayın da bulanlar olabilir, ancak; aşıyı herkesin olması gerekir. Aşılanmayan her birey virüsün yayılmasında rol almakta ve risk oluşturmaktadır.
HÜKÜMETE KARŞI OLANLAR
Birde hükümete karşı olanlar grubu var. Aşı konusundan en iyiyi yapan hükümetin bu icraatını bir türlü beğenmiyorlar. Yine bu arkadaşlar sırası gelince aşısını yaptırıyor. Hem giderim, hem de ağlarım misali akıl almaz bir durum yaratıyorlar. Bu kişiler öylesine ileri gidiyor ki; virüs yok, hani nerde görüntüsü diyebiliyorlar. Kendileri aşı oldukları halde, sakın aşı yaptırmayın, virüsün aşısı mı olur? Diye insanları kandırmaya çalışıyorlar.
Sağlıklı yaşam felsefesi adı altında organik ürünler satıyorum diyerek insanların sağlığı ile oynayanlar da işin bonusu gibi bir şey. Bunlarda var var bayağı da arttı. Covid’e iyi gelen bir sürü bitki falan önerip satıyorlar. Bunlar iyi geliyor ne gerek var o zaman aşıya! Demekten bile çekinmiyorlar. Sevgili okurlar. Siz kafanızı karıştırmayın. Alman veya Çin fark etmez sıranız geldiğin de gidin aşınızı olun.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete