Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ATATÜRK MAHALLESİ’NİN SORUNLARINI O ÇÖZECEK

ATATÜRK MAHALLESİ’NİN  SORUNLARINI O ÇÖZECEK
Reklam

EMEKLİ EĞİTİMCİ SAFFET NAYİR ATATÜRK MAHALLESİ’NE MUHTAR ADAYI OLDU

Saffet Nayir emekli bir öğretmen. Başta eğitim olmak üzere konulara hakim. Rutin hiçbir işten mühür parası almayacağını söylüyor. Mahallesinde çevreci olacağını, hijyen konularına önem vereceğini söyleyen Nayir, sahipsiz sokak hayvanlarının beslenme, barınma ve sağlık ihtiyaçlarından tutun da durumu iyi olan mahallelilerle irtibata geçerek maddi imkanı olmayan öğrencilere burs vermek için de çabalayacağını ifade ediyor. Pek çok taahhüdü var ve öğretmen sözü veriyor. Projeleri ise hayli fazla. Bakın neler diyor Saffet Nayir:

“SEÇİMLERİ KAZANIR KAZANMAZ..”

“Eğitimci, donanımlı ve mahallemizin sorunlarına son derece duyarlı bir aday olarak tarafsız bir şekilde hizmet anlayışı ile muhtar adayı oldum, Planlarımı projelerimi muhtarlık seçimlerini kazanır kazanmaz çalışmalara başlayacağım.

Çok sevdiğim, öğrenciliğimin geçtiği güzel mahallemde hizmet etmek benim en büyük idealim. Bu idealimi gerçekleştirmek için var gücümle çalışıyorum.

Sosyal konulara çok duyarlı bir insanım. Mahallemizde gördüğüm bazı aksaklıkların uzun süredir giderilmediğini fark ettim. Bu aksaklıkları giderebilmek için gerekli resmi makamlarla irtibata geçtiğimde bana ‘bu muhtarın işi hocam, o başvuru yapsın’ denildi. Benim de muhtar adayı olmamdaki en büyük etken budur. Yani, güzel mahallemizin sorunlarını çözmek…

MAHALLEYE HİZMET KUTSALDIR

Her şeyden önce mahallelime, yaşlısıyla genciyle çok yakın olmak istiyorum. Mahallelime bir telefon kadar yakın olacağım. Herkesin zaman-mekan fark etmeksizin sorunlarını dinleyeceğim, birebir yakından ilgileneceğim.

Örneğin mahallemizde sosyal yardımlara muhtaç aileler var, çekindikleri için gelemiyorlar, başvuramıyorlar. Bu durumdaki ailelerimizi veya vatandaşlarımızı tespit ederek, gerek belediyeler, gerek kamu kurumlarıyla iletişim halinde olarak destek olup yardımcı olacağım.

Mahallemizde bulunan sahipsiz sokak hayvanlarının beslenme, barınma ve sağlık ihtiyaçları için her türlü girişimde bulunacağım.

Rutin evrak işlemlerinden asla para almayacağım.

Daha temiz, daha hijyenik ve daha çevreci bir anlayışla mahallem için gereken her türlü titizliği göstereceğim. Düzenli olarak mahallemizin sokaklarını gezeceğim, eksiklerini ve sorunlarını yerinde tespit edeceğim ve ilgili makamlara anında ileteceğim.”

EĞİTİME SONSUZ DESTEK VERECEĞİM

Emekli bir öğretmen olduğum için eğitime desteğim sonsuzdur. Bu yüzden mahallemizde bulunan başarılı fakat maddi imkanları yetersiz öğrencileri tespit ederek, mahallemizde bulunan maddi imkanları iyi vatandaşlarımızla iletişime geçerek öğrencilerimize üniversiteye kadar rahat okumaları için burs-kredi, veya farklı yardımları yapmaları için iletişime geçip bu tür projeler başlatacağım. SÖZLERİM TAAHÜTTÜR VE MAHALLE HALKIMA BİR ÖĞRETMEN SÖZÜ VERİYORUM..”

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
tanıtım filmi