Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ARTIK BU KADARINADA PES

Mustafa Koçal

Mustafa Koçal

Bu kadarına da pes demeyelim de ne diyelim? Neden pes dediğimi öğrendiğinizde siz pes diyeceksiniz.

Eski müsteşar ve ticaret bakanlığında dış ticaret uzmanı olarak görev yapmış İbrahim Sener Sosyal medyada yaptığı bir paylaşımda bakın ne diyor:  “ Onların 29 Ekimi varsa! Bizimde 15 Temmuzumuz var.”

Numan beyde “ Çanakkale zaferi ile 15 Temmuz arasında bir fak yok” diyor.

Bunlara pes veya yuh artık denmez de ne denir?

29 Ekim ülke düşman işgalinden kurtarıldıktan sonra kurulmuştur. 15 Temmuz ise ülkenin içerisindeki hainlerin kalkışması bastırılmıştır. Birisi ülkemizi işgal eden düşmanlar karşı kazanılmış bir zafer neticesinde ilan edilmiş 29 Ekim cumhuriyet bayramıdır. Kurtuluş savaşı zaferinden sonra ilan edilmiş cumhuriyettir. Kurtuluş savaşı kazanılmamış olsaydı belki bu gün Türk devleti olmayacaktı. İç Anadolu’da bir koloni devleti olurdu. Bu beyefendinin ismi de İbrahim olmazdı İbrahimof olurdu.

Numan Bey Çanakkale zaferi ile 15 Temmuzun arasında bir fark yok diyor. Birisi İngiliz ve Fransızlar karşı kazanılmış bir zaferdir. Birisi de kendi yetiştirdiğimiz hainlere karşı kazanılmıştır. 15 Temmuz Ergenekon davalarının ürünüdür. İktidarın müdahil olduğu davalar yüzünden 15 Temmuz başımıza bela olmuştur. Şayet o davalar başladığında iktidar “Siz ne yapıyorsunuz milli ordumuza bunu nasıl yapıyorsunuz?” diyebilseydi. bugün 15 Temmuz diye bir tarihten bahsetmezdik. İktidar ordu vesayetinden kurtulmak için bu davalara müdahil olmuştur, “Ve ben bu davaların savcısıyım” denilmiştir. Ülke bağırsaklarını temizliyor. Ordunun içindeki karuzatlar (pislik) temizleniyor” denilmişti. “Bülent Arınç’a suikast yapılacaktı” diye Kozmik odalara girilmiştir. Buraya girenler kimlerdi? Cemaatin adamları idi. Ergenekon davalarında yargılana Atatürkçü cumhuriyetçi general ve ordu personellerinin yerlerine Cemaatin adamları atanmadı mı? Ordunun içerisindeki cemaatçiler korunmadı mı? YAŞ

toplantıların da ordudan atılanlara iktidar kanadı şerh koymadı mı? Ordu cemaatlerle ilgileri olanları YAŞ toplantılarında ordudan ihraç etmiştir. İktidar hepsine şerh koymuştur. Bu ordudan atılanların çoğu AKP tarafından bir yerlere yerleştirilmiştir. Cemaatle uğraşan ordu idi. Onun için orduya kumpas kuruldu. Bu kurulan kumpasa iktidar müdahale etmediği gibi davalara müdahil oldu.

Ve 15 Temmuz Ergenekon davalarının ürünüdür. İktidar daha o davalar başladığında bu kumpasa müdahale etseydi cemaatle birlikteliğine son verseydi bu gün FETÖ diye bir örgüt olmazdı. Ülke ayrım, ayrım ayrıştırıldı. Şimdi bir ayrıştırma daha ortaya çıktı. 29 Ekimciler ve 15 Temmuzcular diye ayrıştırılıyor. Ülkenin birlik beraberliğe ihtiyacı olmasına rağmen ayrıştırma devam ediyor. Mehmet Dişli kimin kardeşi? Şaban Dişli’nin kardeşi değil mi? Mehmet Dişli ömür boyu hapse mahkûm olmadı mı? Şaban Dişli AKP milletvekili değil miydi?

İki kardeşten birisi FETÖ darbecisi olarak hapiste, diğeri ise mükâfatlandırılarak Hollanda da büyük elçi değil mi?

Buna FETÖ ile mücadele ediliyor denemez. 3 senedir FETÖ’cüler temizlenemedi ise mücadele gereği gibi yapılmıyor demektir. 15 Temmuz’dan sonra mecliste FETÖ örgütü için araştırma komisyonu kuruldu. Yaptıkları araştırma sonuçları ne oldu? Komisyonun verdiği yerde kaldı. Meclise bile getirilmedi. Her kurumda FETÖ’cü bulundu. Fakat bir türlü siyasi ayağı bulunamadı. Mecliste Hoca efendiye hakaret edemezsin diye milletvekili rahmetli Kamer Genç’in üzerine yürüyenler nerede? FETÖ’ nün siyasi ayağı ortaya çıkmadan bu iş bitmez. 15 Temmuz dan ders alınmamış. Bir cemaat gitti. Başkaları geldi. İki, üç cemaat ile iktidarı birlikte olduğu iddia ediliyor. Gündüz Sümbül’müdür nedir. Sosyal medyada bir paylaşımı vardı. Bu kişi bir cemaatin önderidir. “Tayyip Erdoğan emretsin silahlı adamlarımız hazır. Cumhuriyetçileri kanlarında boğarız” diyordu.

İktidarın cemaatlerden mutlaka uzak durması gerekiyor. Başka 15 Temmuzlar yaşamamak için cemaatlerden uzak durulmalıdır. Saygılarımla.

Türkiye laiktir, laik kalacaktır. Ne mutlu Atatürkçüyüm diyenlere! Ne mutlu cumhuriyetçiyim diyenlere! Ne mutlu laikim diyenlere! Ne mutlu varlığım Türk varlığına armağan olsun diyenlere!

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ