Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Antika Eşya Satarak Para Kazanmak

Erhan Yırcalı

Erhan Yırcalı

Aile büyüklerinizden kalan hatıralar, dedenizin çocukluk döneminden kalmış paralar, elinize bir şekilde geçmiş değerli ve eski eşyalar… Evet, antikalardan bahsediyorum. Onlarca yıl öncesinden günümüze kadar gelebilen, artık üretimi yapılmayan, belki eski işlevlerinin hiçbirini yerine getiremeyen ama bazıları için pek çok şeyden daha önemli olan tarihi unsurlar…
Bulabildiği her antikayı satın alan o kadar çok kişi var ki günümüzde, bu durum bazıları için kaçırılmayacak bir fırsat oldu. Antikacılık yaparak para kazanmak yıllardır sürdürülen bir meslek olsa da hala en kazançlı iş kolları arasında. Zira kimileri için hiçbir değer taşımayan eski eşyalara servet değerinde paralar ödeyen sayısız insan var. Bunların içinde ünlü kişiliklerden tutun da, önemli sanatçılara, sinema yapımcılarından politik isimlere varana kadar her gruptan insan olduğunu biliyoruz. Çağımızın hızla ilerlemesine rağmen insanlar eskiyi özlemektedir. İşte bu yüzden, antikacılık ile para kazanabilirsiniz. Şöyle bir gidin eşyalarınızı kontrol edin bakalım.

/////

HAYVANINA DOĞUM
GÜNÜ YAPAN İNSAN

Dünyada ilk kez Mısırlılar tarafından kutlandığı bilinen doğum günü daha sonra Babilliler tarafından kutlanmıştır. O günden bugüne de kadar da devam edip gelmiştir. Doğum günü önceden o zaman ki hükümdarlar tarafından sadece erkek çocuklarına kutlama yapılıyormuş.
Daha sonraları soylularda çocuklarına doğum günü yapmaya başlıyor ve bu daha sonra halk arasında yayılıyor.
Günümüzde o kadar güzel ve şatafatlı doğum günleri var ki görenleri kıskandırıyor. Peki! sadece insanların mı doğum günü var? Hayır! tabii ki doğada birlikte yaşadığımız ve zaman zaman bize aile kadar yakın olan hayvan dostlarımızın da doğum günleri var.
Doğum günlerinin kutlanması onları mutlu ediyor mu? Bilmemem ama yinede yapılıyor. Anladığım kadarı ile de yapılmaya devam edecek.

/////

OKUL MÜDÜRÜ

Son zamanlar da okul müdürleri ile ilgili birçok değişiklikler yapıldı. Bu değişikler yapılır durur ve değişen birşey olmaz. Bana göre; Okul Müdürlüğü “görevlendirme” şeklinden çıkarılmalı ve müstakil olarak profesyonel hale getirilmelidir. Okul Müdürü, sadece eğitim-öğretim işine bakmalıdır. Baştabip gibi başöğretmen olmalı ve eğitim-öğretim dışındaki işleri idari bir görevli yapmalıdır.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ