Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ALTIEYLÜL YENİ LOGOSUNU SEÇTİ

ALTIEYLÜL YENİ  LOGOSUNU SEÇTİ

Altıeylül Belediyesi Haziran Olağan Meclis Toplantısı’nda yeni logosunu belirlendi.

Mevcut logonun kullanım zorluğu nedeniyle Başkan Hasan Avcı’nın talimatıyla hazırlanan logolar meclis üyelerinin oylarına sunuldu. 6 farklı tasarım arasından oy birliği ile yeni logo seçildi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Başkan Hasan Avcı, “Şehrimiz için en güzeli hangisi olursa onu değerlendirmeye gayret ettik. 6 logo da birbirinden güzel çalışmalar. Logo çalışmaları için arkadaşlara herhangi bir ücret ödenmemiştir. Tamamen gönüllülük esasıyla tasarımlar yapılmıştır. Şunu da belirtmek isterim: Mevcut logoların oldukları yerlerden kaldırılıp yenisinin konulması gibi bir uygulama söz konusu değil. Konteynerler, kaldırımlar vb. yerlerde eski logomuz duracak. Öncelikle belediyemizin tabelasında değişim olacak ve yeni yapılan işlerde yeni logo kullanılacak.  Zamanla değişim kademeli olarak ilerleyecek. Bundan önce kullanılan logonun Altıeylül Belediyemizin kurucu belediye olarak kurumsallaşmasında büyük katkısı oldu. Emek verenlere teşekkür ediyoruz. Bundan sonra daha kullanışlı ve rantabl bir logo ile belediyemizi tanıtmaya devam edeceğiz. Logomuzun altlığını arkadaşlarımız hazırlayacak.  Belki bir kaç değişiklik olabilir ama logomuz ana hatlarıyla bu şekilde” dedi.

Kepsut ve Karesi Belediyeleri’nin ve yurt çapında birçok özel işletmenin logosunu tasarlayan Sinan Ergün ile grafik tasarım uzmanı Mehmet Karataş tarafından tasarlanan logonun merkezinde kırmızı olarak 60 yıl Balıkesir bölgesinde hüküm süren Karesi Beyliği amblemi bulunuyor. Balıkesir’in kurtuluş günü olan 6 Eylül ve ilçeye ait Efe figürü de logo da yer alırken ilçeye ait motifler de dikkat çekiyor.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete