Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ALPEREN’İN acilen ameliyat olması gerekiyor

ALPEREN’İN acilen ameliyat  olması gerekiyor
Reklam

Hatice Fahriye Eğinlioğlu İlkokulu’nda öğrenimini sürdüren 9 yaşındaki Alperen Bozkurt  ve ailesi nörofibromatozis hastalığı ile mücadelede hayırseverlerden destek bekliyor.

Nörofibromatozis’in deri ve sinir sistemini birlikte etkileyen hastalıklar arasında en yaygın görülen hastalık olduğunu belirten Alperen’in annesi Ülkü Bozkurt,  “Bu hastalık iki aşamalı. Oğlum için NF1 teşhisi kondu.  Hastalığı kas ve sinir iskelet tümöre zemin hazırlıyor. Her an vücudunda bir tümör olaşabilir. Bu hastalık benden Alperen’e geçmiş. Ben bu hastalığı taşıdığımı oğlumun doğmuyla öğrendim. Ondan sonra yeni bir çocuk da düşünmedik. Oğlum doğduğunda vücudunda kahverengi lekeler vardı. Sonra bu lekeler çoğaldı. 8 günlüktü. Altını değiştirirken bacağı kırıldı. Çünkü kemik çok zayıfmış. ‘Cam kemik’ hastalığı mı diye düşündük. NF1 çıktı. Şimdi ki doktorumuzun söylediğine göre, doğar doğmaz bacağı alçıya alınmalıymış. Hücre oluşmadığı içinde kemik kaynamıyor. Bacağı kısa kaldı. Yaşıtlarından 13 ay daha küçük görünüyor. ” dedi.

“MART’TA AMELİYAT OLMASI GEREKİYORDU”

Alperen’in bugüne dek 6 kez ameliyat olduğunu belirten Bozkurt,  “Oğlum için daha önce kampanya başlatmak istedik ancak  olmadı. Fazla yardım göremedik. Mart ayında ameliyat olması gerekiyordu. Para olmadığı için ameliyatı yaptıramadık. Daha önceki ameliyatlar için kredi çektik,ödemekte zorlandık, bankalar kredi vermiyor. Şu an yeni bir ameliyat için paramız yok. Hayırseverlerin desteğini bekliyoruz yakınlarımız bize destek olmaya çalışıyor. Ama yeterli olmuyor” diye konuştu.

9 Eylül Tıp Fakültesi’nden bir profesörün özel bir hastanede kök hücre ameliyatı yaptığını belirten anne, “Balıkesir’de bu hastalığın tedavisi  mümkün görünmüyor. İzmir’e gidip gelmemiz de büyük sorun oluyor. Ama başka çaremiz de yok” dedi.

FFEDAKAR ANNE

Eşi Sındırgı’da bir otelde çalışan Ülkü Bozkurt, her gün oğlunu okula getirip götürüyor. Alperen’in ders saatleri boyunca okulda bekleyen fedakar anne, oğlunun başına bir kaza gelmemesi için her an tetikte yaşıyor. 3.sınıf öğrencisi Alperen Bozkurt’un sınıf arkadaşları ile uyumu da dikkat çekiyor. Sınıf öğretmeni Erden Eryüzlü Alperen’in başarılı bir öğrenci olduğunu ve sağlığına kavuşması ile daha da başarılı olacağına inandığını söyledi.   

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
tanıtım filmi
balıkesir haberleri