Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ALKIŞLAR DİRMİT’E

ALKIŞLAR DİRMİT’E

2018 yılının en başarılı kadın oyuncularından Nezaket Erden, ünlü yazar Latife Tekin‘in yazdığı,  Hakan Emre Ünal‘ın uyarlayıp yönettiği “Sevgili Arsız Ölüm- Dirmit” le Avlu Gösteri Merkezi’nde Balıkesirli tiyatro severlerle buluştu.

Genç oyuncu başarılı performansıyla bir kez daha alkışları toplarken, oyunun kahramanı Dirmit aracılığıyla izleyicileri hem güldürdü, hem düşündürdü.

BAÇEV Başkanı Berrin Gençoğlu, ” Bu harika oyunla pırıl pırıl iki sanatçı ile tanıştık. Önümüzdeki aylarda da Nezaket Erden’le eşi Hakan Emre Ünal’ı yeni oyunlarda Balıkesir’de konuk etmek istiyoruz. Bizleri etkinliğimizde yalnız bırakmayan ve salonu dolduran Balıkesirli sanat dostlarına teşekkür ediyoruz” dedi.

“DURUR MUYUM DURMADIM”

Nezaket Erden, “Dirmit’in hikayesini Balıkesir’de anlatmak çok ama çok keyifliydi. BAÇEV’in eğitim çalışmaları yanında sanata, sanatçıya  ayrı bir önem vermesi, tiyatro vesilesiyle insanları bir araya getirmesi çok kıymetli. İyi ki varsınız. İyi ki etrafınızda bir sürü güzel insan var. Bir şekilde buluştuğumuz için çok şanslıyız” diye konuştu.

Köyden şehre göç eden kalabalık bir ailenin en küçük kızı olan,  durmak bilmeyen merakı ve direnme gücü sayesinde karşısına çıkan zorluklarla baş etmenin türlü yollarını bulan  Dirmit’in oyundaki “durur muyum,  durmadım” repliğini anımsatan ödüllü oyuncu, BAÇEV yöneticilerine “Destek verdiğiniz  gençlerin hiç durmamasını, sizin de onların hayallerini gerçekleştirmesine katkı sağlamaya devam etmenizi diliyorum” dedi.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete