Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ALBAYRAK’TAN 1 MAYIS MESAJI: ‘‘EKMEK TEKNESİNİ KORUMALIYIZ’’

ALBAYRAK’TAN 1 MAYIS MESAJI:  ‘‘EKMEK TEKNESİNİ  KORUMALIYIZ’’

Günümüzde emperyalist sistemin tıkandığını, artık bir eşiğe gelip dayandığını, mazlumlar dünyasının emekçi karakteriyle, el birliğiyle atağa geçtiğini söyledi

Vatan Partisi Merkez Karar Kurulu Üyesi ve Balıkesir İl Başkanı Emre Albayrak 1 Mayıs Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada; ‘‘İşçi sınıfımızın ve tüm emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nı kutluyoruz. Zor bir süreci yaşıyoruz. Önümüzdeki zaman diliminde emekçilerin temel talebi ekmek teknesinin korunabilmesidir’’ ifadelerini kullanan Albayrak, açıklamasının devamında şunları kaydetti: ‘‘1 Mayıs,  küresel efendilere karşı mazlumlar dünyasının ve emek cephesinin bayramıdır. Emperyalist sistem emeği sömürerek ve vatansızlığı körükleyerek bugünlere geldi. Günümüzde emperyalist sistem tıkanmaktadır. Artık bir eşiğe gelip dayanmıştır. Mazlumlar dünyası emekçi karakteriyle, el birliğiyle atağa geçmiştir.

Koronavirüs salgınında da görüldüğü gibi emperyalist devletler halk sağlığını koruyamayacak kadar acze düşmüşlerdir. Milli devletleri hedef alan küreselleşme iflas etmektedir. Ülkemiz salgına karşı devlet ve milletin karşılıklı özverisiyle başarılı bir sınav vermektedir. Ekonomik alanda zorlukların yaşanacağı muhakkaktır. Bu durumu aşabilmek için ekmek teknesini korumak esastır. İstihdam odaklı bir programla işsizliği önlemek, emekçilerin haklarını korumak ve üretmesini sağlamak hükümetin öncelikli görevidir. Türkiye’de maalesef genç nüfusu üretime katmak yerine genç işsizler ordusu yaratılmıştır. Sadaka ekonomisi sorunları çözmez, aksine büyütür. Türkiye üretim devrimini başarmak zorundadır. Böylece emekçi sınıflar alın terinin karşılığını alabilecek ve refaha kavuşabilecektir.

Ücretsiz izin dayatmasına son verilmelidir. Kıdem tazminatına dokunulmamalıdır. Zorunlu arabuluculuk sisteminden vazgeçilmelidir. Küçük ve orta büyüklükteki sanayici, küçük esnaf ve çiftçi desteklenmelidir. Bütün kaynaklar üretime yönlendirilmelidir. Ekmek teknesi böyle korunur, emekçi ancak bu şekilde evine ekmek götürebilir.

2020 yılı 1 Mayıs’ına sağlık emekçilerimizin kahramanlığıyla giriyoruz. Salgın nedeniyle kritik görevler yürüten sağlık emekçilerimiz başta olmak fabrikada iş başı yapan emekçilerimizin, tarlasında üretime devam eden çiftçimizin, kamu emekçilerimizin, market ve fırınlarda milletin ihtiyaçları için ter döken çalışanlarımızın, bütün emekçi ve üreticilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nı kutluyorum. Yaşasın 1 Mayıs!’’

 

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete