Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ALBAYRAK: ‘ABD’YE KARŞI VATANIMIZI SAVUNDUK’

ALBAYRAK: ‘ABD’YE KARŞI  VATANIMIZI SAVUNDUK’

Vatan Partisi İl Başkanı Emre Albayrak, 15 Temmuz darbe girişiminin 3. yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada ‘‘FETÖ’ye karşı tüm milli güçlerin vatanın bağımsızlığını savunma kararlığını göstermesi gerekmektedir. Vatan Partisi var gücüyle bu mücadeleyi sürdürecektir’’ dedi.

            Konu ile ilgili yazılı açıklamada Vatan Partisi’nin bundan sonra da dış mihrklarla mücadeleyi sürdüreceğine dikkati çeken Başkan Emre Albayrak ‘’15 Temmuz 2016’da İstanbul ve Ankara’da Türk-Amerikan savaşı yaşandı. FETÖ, ABD’nin desteği ve yönlendirmesiyle iktidara el koymaya ve ülkemizde bir iç savaş tertiplemeye kalktı. Ancak kahraman Türk milletinin ve muzaffer ordumuzun karşı koymasıyla bu alçak girişim bozguna uğratıldı. Bu uğurda 248 şehit verdik, 2196 vatandaşımız da gazilik mertebesine ulaştı. Şehitlerimize ve gazilerimize minnettarız.

Kuva-yı Milliye’nin torunları olan Balıkesir halkı 15 Temmuz gecesi üzerine düşeni yapmış, şanlı ordumuz bağrından Ömer Halisdemir gibi kahramanlar çıkararak milletini bu badireden kurtarmıştır. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 15 Temmuz gecesi bu darbeye ilk karşı çıkan liderdir ve partimiz bunun Amerikancı-Fettullahçı bir darbe girişimi olduğunu ve ordu-millet birlikteliğiyle ezileceğini darbe girişiminin ilk saatlerinde açıklamıştır.

1952’de NATO’ya girdikten sonra devlet ve toplum içinde yuvalanmaya başlayan gladyo, 1980’lerden sonra Fethullahçılar eliyle başta ordu, emniyet ve yargı içinde olmak üzere devletin en üst kademelerini işgal etti. 90’lı yıllardaki fail-i meçhul cinayetler, Susurluk olayı, 2000’lerde başlayan Ergenekon-Balyoz tertipleri bu örgüt tarafından gerçekleştirildi.

2014 yılında Ergenekon-Balyoz kumpasının açığa çıkması ve FETÖ’ye karşı yapılan operasyonlar, açılım döneminin sona ermesi ve PKK’ya karşı mücadelenin başlaması, Türkiye’nin Rusya, İran ve Irak’la dostluk siyasetini benimsemesi FETÖ’nün 15 Temmuz’da niye darbe yapmaya kalktığının en somut emareleridir.

Ülkemiz; bağımsızlık yolunda Amerika’nın piyonları olan FETÖ’ye ve PKK’ya karşı mücadelesini sürdürmelidir. Suriye hükümetine el uzatarak toprak bütünlüğünü güvence altına almalıdır. Batılı devletlerin dayattığı borçlanma ekonomisinden vazgeçip, üretime yönelmeli ve bölge devletleriyle iş birliği yapmalıdır. İç cephe birleştirilmelidir. Beka sorunumuzun bertaraf edilmesi ancak bu politikalarla mümkündür.

Bundan sonra da FETÖ’ye karşı tüm milli güçlerin vatanın bağımsızlığını savunma kararlığını göstermesi gerekmektedir. Vatan Partisi var gücüyle bu mücadeleyi sürdürecektir.’’

 

 

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete