Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ALAKAYA ÇAY DEMLE…

Çetin Bayırlıgil

Çetin Bayırlıgil

Köklü İşhanı karşında tratuvara bayrak direği dikilmesi anca Balıkesir’de görülebilirdi. İnanın buna hiç şaşırmadım. Bu kadar engelli arkadaşımızın yaşadığı kentimizde, acaba bu direk şimdiki yerine dikilirken hiç  bir yetkili işe uyanmadı mı? Yoksa uyandı da emir yüksek bir yerden geldiği için “Emir demiri keser” hesabı susma yoluna mı gittiler?

  1. yüzyıla girdiğimiz şu günlerde hala plansız programsız bir takım resmi işlemlerin yapılmış olması, inanın bana göre durumu abesle iştigal konumuna getiriyor. Düşünsenize, şuanda ne kadar önemli sorunlar Balıkesir ilinin gündeminde bulunurken, siz gidip bu kadar basit bir konuyu gündeminize almışsınız diyebilirsiniz. Ancak bana göre bu basit bir konu değil. Tam tersine çok önemli bir sorun.

Bakınız bu durum eğer farklı bir yerde olmuş olsaydı belki bu kadar ilgi çekmezdi. Ancak bu sorun Balıkesir’de öyle bir yer elde  etti ki. Duyarlı vatandaşlarımızın çoğu sorunlu manzarayı  cep telefonları  ile çekerek sosyal medyada  yer vererek eleştirdiler bile.

Şimdi biz büyüklerimizden bu direklerin bulunduğu yerden kaldırılarak, mantıklı ve uygun bir yere dikilmesini bekliyoruz. Bakalım gelecek günler ne gösterecek inanın merakla bekliyorum.  Değerli okuyucularım ben ustam Duayen Gazeteci Merhum  Ekrem Balıbek’ten şunu öğrendim: “Eğer bir yerde yanlış varsa onun üzerine gidilir ve yazılır. Yanlış ortadan kalkana kadar da takip edilir.”

Eğer bu sorun çözümlenmesin yine gündeme getireceğim. Ve takipçisi olacağım. Bilginize Saygılarımla

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ