Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Akpınarlı Kadınlardan Başkan Yavaş’a Öğretmenler Günü Hediyesi

Akpınarlı Kadınlardan Başkan Yavaş’a Öğretmenler Günü Hediyesi

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde kadınları istihdama kazandırmak, sosyal hayatta gelişimlerini sağlamak adına Sındırgı Belediyesi tarafından faaliyete geçirilen Akpınar Yaşam Merkezinde kadınlar pandemi kuralları çerçevesinde faaliyetlerini sürdürüyor.

Kadınlara değer veren ve onların sosyal hayatta var olmalarına katkı sağlamak adına projeler geliştiren, asıl mesleği öğretmenlik olan Sındırgı Belediye başkanı Ekrem Yavaş’ın bu yıl da öğretmenler günü unutulmadı. Akpınar Yaşam Merkezi kadınlarından oluşan heyet kendi el emekleri olarak hazırladıkları hediyeler ile başkan Yavaş’ın ve başkan yardımcısı Halil Aldemir’in 24 Kasım Öğretmenler gününü kutladı.

Aldığı hediyenin oldukça anlamlı olduğunu belirten Sındırgı Belediye başkanı Ekrem Yavaş “  Hayatın her alanında aslında öğretmenlik devam ediyor. Ben hala bir öğretmenim. 35 bin kişiye öğretmenlik yapıyor gibi hissediyorum. Bildiklerimizi öğretiyoruz, eğitiyoruz, bilmediklerimizi öğreniyoruz. Akpınar Yaşam Merkezi de bir eğitim yuvası. Sizler de birbirinize bilmediklerinizi öğretiyorsunuz, yenliklere yelken açıyorsunuz. Öğretmenlik aileden gelen bir hadise, bir anne, bir baba da bir öğretmen oluyor hayatımızda. Kısacası öğretmenlik ve öğrencilik her alanda devam ediyor. Öğretmen geleceği şekillendiren demektir. Tüm öğretmenlerimize şükran borçluyuz. Bu gün aldığım anlamlı hediyeden dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah şu virüs illetinden kurtularak daha güzel işlere birlikte imza atacağız. Ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Görevleri başında şehit olan tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun. “ şeklinde konuştu.

Pandemi Gölgesinde Öğretmenler Günü Kutlaması

Koronavirüs tedbirleri kapsamında etkinlikler iptal ediliyor ve az katılımla gerçekleştiriliyor. Sındırgı Belediyesinin geleneksel öğretmenler günü yemeği de bu yıl tedbirler kapsamında iptal edildi.

Cumhuriyet Meydanında az katılım, sosyal mesafe ve maske kuralları dikkate alınarak gerçekleştirilen Çelenk sunma ve kutlama programı sonrasında Sındırgı Belediye başkanı Ekrem Yavaş tüm öğretmenleri temsilen İlçe Milli Eğitim müdürü Muzaffer Çakır’a çiçek takdim etti, katılımcı öğretmenlere de günün anısına karanfil verildi.

Sındırgı Belediye başkanı Ekrem Yavaş “ Koronavirüs salgını tüm etkinliklerimizi gölgeledi. Bir araya gelmemiz sağlık açısından da riskli olduğu için bu yıl biraz daha buruk bir öğretmenler günü geçiriyoruz. İnşallah tez zamanda kurtuluruz, bir araya geleceğimiz, sarılacağımız, kucaklaşacağımız günlere kavuşuruz. Tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyorum” dedi.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete