Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

AK PARTİ’DE GÖREV DEĞİŞİMİ

AK PARTİ’DE GÖREV DEĞİŞİMİ

AK Parti Savaştepe İlçe Teşkilatı 7. Olağan Kongresi’nde iki liste ile gidilen seçimlerde Muhittin Şengül 245 oyla  AK Parti Savaştepe İlçe Başkanı seçildi.Rakibi Mehmet Ülkü 49 oydakaldı. 

Savaştepe kapalı pazar yerinde gerçekleştirilen AK Parti İlçe Teşkilatı 7. Olağan Kongresi saat 16.00’da başladı. Kongreye AK Parti Balıkesir Milletvekili ve MKYK Üyesi Yavuz Subaşı, AK Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek, davetliler ve partililer katıldı. Oldukça kalabalık olduğu gözlemlenen kongrede, emniyet güçleri de yoğun güvenlik önlemleri aldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongrede, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu. Kongrenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Savaştepe Belediye Başkanı Turhan Şimşek, İnandıkları yolda yürümeye devam edeceklerini vurguladı.

Sırasıyla Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve AK Parti Balıkesir Milletvekili ve MKYK Üyesi Yavuz Subaşı, birer konuşma gerçekleştirerek Savaştepe İlçe Teşkilatı 7. Olağan Kongresi’nin hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Konuşmalarının ardından oy kullanımına geçildi. Mevcut başkan Mehmet Sıkıcıkoğlu’nun aday olmadığı kongrede Muhittin Şengül ve Mehmet Ülkü’nün listeleri n yarıştı. Geç saatlere kadar süren oy kullanım işinin tamamlanmasının ardından sandıklar açıldı. Mehmet Ülkü 49 oy alırken, Muhittin Şengül’ün listesi 245 oy aldı. Bu sonuçlarla Muhittin Şengül, AK Parti Savaştepe İlçe Başkanlığına seçildi.

MUHİTTİN ŞENGÜL KİMDİR?

1977 Savaştepe doğumlu olan Muhittin Şengül, ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Savaştepe’de tamamladı. Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu mezun oldu. Savaştepe’de uzun yıllardır esnaflık yapan Muhittin Şengül, evli ve iki çocuk babası.  (balikesir24saat.com) 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ