Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

ADANA MAÇI

Aslan Torun

Aslan Torun

26.10.2019 günü Balıkesir Adana spor maçına gittim.  Maçı 3-0 kazandık. Balıkesir sporu tebrik ediyorum, başarılarının devamını diliyorum.Saat 16.30 da başlayan maç bizim açımızdan her bakımdan çok iyi geçti.Zemin, hava şartları her şey futbol oynamaya gayet elverişliydi.

Adana spor puan cetvelinde yerleri ne olursa olsun güçlü ve tecrübeli bir takım. Yıllarca süper ligde oynamış, düşmüş, tekrar çıkmış yani biraz da asansör bir takım.Maç başladığında daha 2.dakika da geliştirdikleri bir atakta kalecimiz Vukoviç müthiş bir kurtarış yaptı, akabinde yaptığımız etkili bir atakta kalecilerinin kırmızı kart görmesiyle ve arkasından daha 5.dakikada 1-0 öne geçince maç bizim için artık çok kolay olmaya başladı.İlk yarı boyunca gayet rahat bir şekilde oynayıp bir gol daha atınca Adana sporun   yapacağı artık bir şey kalmamıştı.Geliştirdikleri birkaç cılız atakla da zaten hiç etkili olamadılar ve kalecimiz Vukoviç belki de en kolay ve rahat maçlarından birini oynamış oldu.

İkinci yarı başladığında fazla değişen bir şey olmadı .Maç tamamen bir orta saha mücadelesi şeklinde geçti.Balıkesir frikikten bir gol daha bulup maç 3-0 olunca adeta bir antreman havasına dönüştü.Adana spor hep bir kişi eksik oynamanın sıkıntısını çekti.Ama yine eksik kalmasalar bile fazla yapabilecekleri bir şey olacağını sanmıyorum.Çünkü bizi kendi sahamızda kolay kolay kimsenin yenemeyeceğini  düşünüyorum. Tecrübeli oyuncularla gençlerin kaynaşması  çok güzel sağlanmış.Yardımlaşma, oyuna hakim olma,  oyunu okuma, defansif ofansif anlamda göze hoş gelen bir oyun ortaya koymaya çalışıyorlar, umarım bu hep böyle devam eder.Yalnız burada benim değineceğim iki önemli konu var.Zaten bütün arkadaşlar da aynı konulara değiniyor yazıyorlar ama bir de ben yazayım istiyorum.Bunlardan birisi bu takım kendi sahamızda çok başarılı 5 te 5 yaptılar, çok güzel ama neden deplasmanlarda başarılı olamıyorlar.Dört maçta sadece bir beraberlik ve üç mağlubiyet hiçte iyi bir görüntü değil.Eğer en azından play ofa kalmak istiyorsak deplasmanlardan da puan veya puanlar almamız lazım.Önümüzde ki hafta oynayacağımız Bursa spor maçı bizim için iyi bir başlangıç olabilir inşallah.

İkinci değineceğim önemli konuda seyirci eksikliği. Bu takım sahamızda bütün maçlarını kazanıyor ama ne yazık ki tribünler bomboş. Kapalı doluyor ,karşı biraz seyirci var her şey onkoliklerin başına yıkılmış, onlarda olmasa takımı kim destekleyecek bilemiyorum. Sağ olsunlar bağırıyor, çağırıyor takıma çok güzel destek oluyorlar .Nerede bu seyirci, nerede bu taraftarlar.Yazık değil mi bu canla başla oynayan oyunculara.Oyuncular sahaya çıkınca bomboş tribünleri görünce ister istemez moral olarak etkileniyorlar.En kısa zamanda umarım bundan sonra ki maçlarda seyirci yine tribünlerdeki yerini alır takıma destek olmaya devam ederler.

Yazımı bitirirken son olarak bir şeye daha değinmek istiyorum. Ben maça  güney tarafında bulunan engelliler kapısından giriyorum.Daha önce Bolu maçında da aynı durum oldu, maçın bitmesine 10 dakika kala çıkmak istedim.Girdiğim kapıdan çıkmak istedim, buradan çıkış yok diyerek yan tarafta ki Sağlıkçıların ve İtfaiyenin kapısına yolladılar, oraya varınca buradan da çıkış yok diyerek tekrar girdiğim kapıya geri gönderdiler ben maç bitene kadar stattan çıkamadım.Böyle şey olur mu, rahatsızlandım, üşüdüm çıkmak istiyorum deyince maç bitmeden çıkarmadılar.Ben içerde maçın bitmesini beklemeye mecbur muyum.Ben içeride mahkumuyum.İstediğim zaman dışarı çıkamayacak mıyım.Yetkililerden rica ediyorum buna bir çözüm bulurlarsa iyi olacak.

Bal kesimize başarı  dileklerimle, sağlıklı ve esen kalınız.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
YİNE KORONA - 22 Eylül 2020
İDAM CEZASI - 12 Eylül 2020
İSTENMEYEN MİSAFİR - 4 Eylül 2020
AKÇAY’DAN MANZARALAR - 25 Ağustos 2020
ASRIN VEBASI-7 - 12 Ağustos 2020
OTAĞ KARDEŞİME - 24 Temmuz 2020
AKÇAY DA TATİLE DEVAM - 12 Temmuz 2020
ASRIN VEBASI-6 - 1 Temmuz 2020
BABA OLMAK - 22 Haziran 2020
AKÇAY-2020 - 20 Haziran 2020
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ