Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

3. İSTANBUL SEÇİMLERİ…

admin

admin

Yok yok yanlış yazmadım. Böyle giderse İstanbul seçimleri daha çok tekrarlanır. 3. 4. vesaire..

Farzedin ki İmamoğlu 9 bin farkla yine kazandı. Olur mu olur. Ne yani koskoca 16 milyonluk şehir 9 bin kişiye feda edilir mi? Oldu mu? 90 bin falan olmalı ki seçmen ikna olsun. Ama efendim kanun 1 oy bile olsa seçim kazanılır diyor… Geç o onu. Burası Türkiye.

Arkadaşlar meseleye şöyle bakalım: Seçim tekrarı verilince ne oldu, İstanbullu kazandı. Hem de hepsi. Nasıl yani? Mesela öğrenci Akbil’i % 60 düşürüldü 40 lira oldu. Daha önce İmamoğlu “indirilsin” dediğin de “hayır olmaz, kaynak yok!” denmişti. Bak kaynak bulundu. Yetmedi, su faturaları % 50 düşürüldü… Ben demedim mi her tekrar da İstanbullu kazanacak diye.. Daha dur daha dur, ne indirimler, ne avantajlar var sırada!

E ama bu bütçeye yük, bunun cezasını 80 milyon çekecek…Geçin bunları.. Seçim mi önemli, geçim mi? tabiki seçim önemli…! Öyle olmasa iki de bir seçim tekrarı alınır mı? Siz büyüklerimizden çok mu bileceksiniz?

İşin tuhafı eskiden iktidar partisi söyler, muhalafet peşine takılırdı. Şimdi durum değişti. Muhalefet söylüyor, iktidar peşine düşüyor. Öyle olmasa İmamoğlu’nun 19 günde uygulamaya koymaya çalıştığı ama kabul görmeyen projelerinin üstüne balıklama atlanır mıydı? Mecbur musun rakibin projerinin üstüne atlamaya? Başka proje mi yok? İstabullu gençler sokaklar da boş boş geziyor. İş vaadi ver, aş vaadi ver. Trafik, çevre, sağlık vaadi ver.

Diyorum ki madem her seçim tekrarında İstanbul’lu kazanacak, gelin bunu tüm Türkiye’ye yaygınlaştıralım tüm ülke halkı kazansın.

Kaynak mı? Kaynak biter mi.. seçim biter kazanırsın, iğneden ipliğe yaparsın % 50 zam al sana kaynak! Önemli olan seçimi kazanmak değil mi?

Ben çok şüphedeyim aa bu muhalefet diğer illerde de çaldıysa!.. İstanbul’da çalan Ankara’da da çalar İzmir’de de. Onun için diyorum seçimler tüm Türkiye’de tekrarlansın.

Çok ciddiyim… Şayet İstanbul seçimlerini B.Yıldırım kazansın göreceksiniz sıra Ankara’ya gelecek.

Ben diyorum ki il il baş edilmez. Tüm Türkiye’de yenilensin başarı yüz de yüz olur.

İyi ama iktidarın kazandığı yerlere ne gerek var? Demek oralarda muhalefet çalmayı başaramamış onun için Cumhur’un kazandığı yerlerde hariç, tekrarlansın.

Şaka bir yana durum resmen vahim… Ekonomi mi? Hazine tam takır kuru bakır. Dolar almış başını gidiyor. Zam furyası birazcık mola verdi, İstanbul seçimlerinden sonrasını bekleyin…

Hani denir ya Avrupalı ile en az 50 yıl medeniyet farkımız var diye. Hiç beklemeyin o fark asla kapanmaz. Ben teknolojideki farktan bahsetmiyorum. Kafadaki , düşüncedeki fikirdeki farktan bahsediyorum.

Kim ne derse desin ben İstanbulluların seçim nedeniyle kazanacağı avantajlara seviniyorum. Neden mi? Komşu da pişer belki bize de düşer.

Düşer mi? Düşer düşer!..

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ