Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

2023 EĞİTİM VİZYONU EDREMİT ÇALIŞTAYI YAPILDI

2023 EĞİTİM VİZYONU EDREMİT ÇALIŞTAYI YAPILDI

Millî Eğitim Bakanlığı 2023 Vizyon Hedefleri çerçevesinde “2023 Vizyonu Edremit İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Çalıştayı” Edremit İlçe Millî Eğitim Müdürü Yusuf Koç başkanlığında gerçekleştirildi. Mithat Fethi Büyükdalgıç İlkokulunda düzenlenen ve tüm gün süren çalıştaya, Edremit İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Hasan Delibey, müdürlük tarafından oluşturulan komisyonda görev alan resmî/özel okul ve kurum müdürleri, müdür yardımcıları ve öğretmenler katıldı. Çalıştayın işleyişi ve 2023 Eğitim Vizyonu başlıkları hakkında bilgiler veren Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Koç’un açılış konuşmasıyla başladı.

23 Ekim 2018 tarihinde kamuoyuyla paylaşılan “2023 Eğitim Vizyon Belgesi”ndeki ana temaların ve hedeflerin görüşüldüğü çalıştayın çok verimli geçtiğini belirten Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Koç:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, ekim ayında Eğitim Vizyon Belgesi’ni kamuoyu ile paylaşmıştı. Cumhurbaşkanımızın Milli Eğitim Bakanımızla birlikte Külliye’de 2023 Vizyon Belgesini açıklaması bu belgenin ne denli önemli olduğunu gösteriyor.

İnsan ve makinenin birlikteliği değil, aklın ve kalbin birlikteliğine dikkat çekilen 2023 vizyonunun amacı, çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımını insanlık hayrına sarf eden ahlaklı bireyler yetiştirmektir. Güzel hayalleri ve hedefleri olan bir nesil için heyecan duyan eğitimin paydaşları olarak çok umutluyuz. Öğrencilerin yetenekleri doğrultusunda eğitim almalarını destekleyen, millî ve manevi değerlerin ışığında, bireyleri sevgide ve iyilikte birleştiren, çağın ve ülkemizin ihtiyaçlarına göre geleceğe her açıdan donanımlı olarak yetiştirmeyi hedefleyen bir anlayışı benimsiyoruz.

İnsan merkezli ve öğretmen temelli bir anlayışa sahip 2023 vizyonunun çıkış noktası, insan ruhunun en büyük ideali olan kendini keşfetme ve gerçekleştirme arzusudur. Bu da demek oluyor ki çocuklarımızı akademik anlamda donanımlı kılarken ruhlarını beslemeyi de ihmal edemeyiz. Onlara umudu, ilhamı, sanatı, iyi insan olmanın gereğini de aşılamalıyız.

Müdürlüğümüzce paylaşımda bulunmak için bir araya geldiğimiz çalıştayda, 2023 Eğitim Vizyonu değerlendirildi, eğitim uygulamaları ve yürütülecek projeler ele alındı, Millî Eğitim Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu Belgesi’yle getirmeyi planladığı değişikliklerle ilgili çalışmalar yapıldı.

Çalıştayda hazırladığımız raporu, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüze göndereceğiz. İl Millî Eğitim Müdürümüz de ilçe raporlarını ortak bir rapor haline getirip bakanımıza sunacak. Dolayısıyla bugün ortaya koyduğumuz çalışma, çağın ve geleceğin gereçleriyle donatılmış bireylerin yetiştirilmesi açısından çok önemli.” dedi.

 

Çalıştayın tamamlanmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç tarafından katılımcılara “Teşekkür Belgesi” verildi.

 

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete