Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

YÜZLERCE ÇOCUK EĞİTİM ALACAK

YÜZLERCE ÇOCUK  EĞİTİM ALACAK

Başkan Hasan Avcı “Gençlerimize ve yavrularımıza geleceğimizi emanet ediyoruz. Bu sebeple onların eğitimlerini çok önemsiyor ve böyle bir projede yer almaktan hem büyük mutluluk ve onur duyuyoruz” dedi.

Temel atma töreninin açılış konuşmasını yapan Altıeylül İlçe Müftüsü İbrahim Türedioğlu, “Müftülük olarak 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarına, hem nicelik hem de nitelik kazandırmak, sayılarını artırmak amacıyla büyük önem veriyoruz. Şunu iyi biliyoruz ki; bu yaş grubunda vermiş olduğumuz din ve değerler eğitiminin çocuklarımızın ilerleyen yaşlarındaki hayatlarında büyük bir tesiri olacaktır. 4-6 yaş Kuran kurslarımıza yoğun bir talep var. İnşallah temeli atılacak Kur’an kursumuzda yüzlerce çocuğumuz eğitim alacaklar. Altıeylül Belediye Başkanımız Sayın Hasan Avcı’ya da desteklerinden dolayı ayrıca çok teşekkür ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

MİLLİ VE MANEVİ EĞİTİM ŞART

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’da konuşmasında böylesine güzel bir Kur’an kursunun açılacak olmasının kendilerini mutlu ettiğini, bu projede yer almaktan onur duyduklarını belirterek şunları söyledi: “Altıeylül’de bir çok projeyi hayata geçiriyoruz. Vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak bir çok projemiz var. Ancak milli ve manevi eğitim olmadan bu yaptıklarımızın bir önemi yok. Gençlerimize ve yavrularımıza geleceğimizi emanet ediyoruz. Bu sebeple onların eğitimlerini çok önemsiyor ve böyle bir projede yer almaktan hem büyük mutluluk ve onur duyuyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığımız 4-6 yaş grubu çocukların eğitimine büyük önem veriyor. İnşallah en kısa zamanda buranın açılış kurdelesini de keseriz.”

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ