Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

YÖNETİCİ DÜZGÜN OLMALI

Hüseyin Gündoğdu

Hüseyin Gündoğdu

Dostlar,

Yıllardır bu ülkeyi soyuyorlar. Kimi küçük, kimi büyük parçalar koparıyorlar. Tüm olanlara rağmen Türkiye Cumhuriyeti dimdik yerinde duruyor ve dünya döndükçe de yerinde duracaktır.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, dedektif gibi aynı zamanda tebdil-i kıyafetle yaptığı denetim sayesinde 500 bin liralık usulsüzlüğü ortaya çıkarmıştır.

Kendisini içtenlikle kutlarım. Devletimizin hakkını yedirtmeyen yöneticiler oldukça, bu ülke yaşayacaktır. Rektör olarak göreve geldikten, 1,5 ay sonra tebdil-i kıyafetle Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Diyabetik Yara Bakım Ünitesinde kullanılan 10 santimetrelik tek kullanımlık olan 1000 lira değerindeki ‘’Ultrasonik Cerrahi Probu’’ cihazın deforme olduğunu fark eder. Aynı hastanede görev yapan doktor ve hemşirelerden oluşan bir yolsuzlukla mücadele timi oluşturur.

Sonuçta aynı cihazın sterilize edilerek, 500 kez tekrar tekrar hastaneye satıldığı fark edilir.

İlgili firma ve yolsuzluğa göz yuman doktor ve hemşireler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur.

Elbette yargı sonucuna göre gerekli cezalar verilecektir. Hatta ilgili firma bundan sonra, kamu ihalelerinden kesinlikle mahrum bırakılmalıdır. Böylece devlet malına herkesin sahip çıkmasına sebep olacaktır.

Bu Rektörümüzü tekrar kutlarken, diğer tüm kurum yöneticilerinden de aynı yaklaşımı beklediğimizi vurgulamakta fayda görüyorum.

En önemli beklenti yönetim erkini elinde bulunduran iktidarın, bu konuda son derece şeffaf davranması ve kamunun çıkarını ön planda tutması, adaletli davranması hem sorumlulukları hem de görevlerinin gereğidir.

Yöneticilerin veya kamu görevini yapanların hoşgörü ve adaletli yaklaşımları sayesinde, toplumda huzur hakim olacaktır. Aksi durumda bugün ABD’de tasvip etmediğimiz ve de yaşanılan olaylar yaşanır.

Dostlar,

Amerika’yı baştan başa saran isyan dalgası her geçen gün büyümektedir.31.05 2020 tarihi itibariyle, 25 ilde sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. ABD başkanı Trump protestoları ensesinde hissediyor. Güvenlik güçlerinin Beyaz Saray girişinde iyi iş çıkardığını söylüyor ve de kendini güvende hissediyormuş. Başkan Trump’ın açıklamalarında çıkardığımız sonuç, çok endişeli olduğudur.

Bu olayların tamamı, ABD’de yıllardır süregelen adaletsizlikten ve hiç uğruna bir siyahi insanın, hayatını yitirmesi sonucu meydana gelmektedir.

Yürütme erkini elinde bulunduran iktidarlar, toplumun o gün ve gelecekte huzur içinde gelişimini ve yaşamını öncelemesi gerekir.

Bugünün yöneticileri yarın olmayacaktır, çocukları ve torunları olacaktır. Evlatları için huzurlu gelecek sağlamaları zorunludur.

Dostlar,

KORONA PANDEMİSİNE karşı normalleşebilmemiz ve sağlıklı yaşamımızın sürdürebilmemiz için, bizlerin hassas yaklaşımları ile gerçekleşecektir.

Aksi durumda kısa sürede, ikinci dalga kaçınılmaz olur.

Bu da başa dönmek olur. Lütfen ama lütfen kurallara uyalım.

  • Maske takmayı sürdürelim. Laf olsun diye değil, ağzımızı ve burnumuzu kapatacak şekilde olmalıdır. Cadde ve sokakta görüyoruz yürüyen insanlarımızın
  • 1/3’ü maskeyi kuralına uygun takmış.
  • 1/3’ü maskeyi hiç takmamış.
  • 1/3’ü maskeyi boynuna takmış olduklarına tanık oluyoruz.
  • Sosyal mesafeye lütfen uyalım.

Sosyal mesafenin sınırı, burnunuzun dibine kadar girilmesi değil, en az 1,5 metre aralarda mesafede olmalıdır.

 

  • El-giysi hijyenine dikkat edilmelidir. Hatta çevre hijyenini de ihmal etmemeliyiz.
  • Kapalı ortamlara girmekten kaçınalım ve açık ortamları tercih edelim.

 

Bu önerileri öncelikle kendi sağlığınız için dikkate alınız. Eğer kendi sağlığınızı önemsemiyorsanız sevdikleriniz için önemseyiniz.

Yani tercihi size bırakıyoruz.

-KORONASIZ KALIN!

-SAĞLIKLI KALIN!

-SUYA-SABUNA DOKUNMAYA DEVAM!

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
DİKKAT!!! - 26 Haziran 2020
BABALAR GÜNÜ! - 20 Haziran 2020
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Gönül dedi ki:

    Rektörü yakında gorevden alırlar buda benim görüşüm dürüst ahlaklı onurlu dik duruşa sahip kışilere , kimse sahip çıkmıyor . Kalemine yüreğine sağlık yine ulkenin kanayan yaralarına parmak basmışsın

BİR YORUM YAZ