Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

YOLUN SONU GÖRÜNMÜYOR

Tuncer Kurtgün

Tuncer Kurtgün

Sezon başından bu yana Balkes’te çalkantılı günler bitmek bilmedi. Transfer yasağı açıldığında bu günlerin yaşayabileceğini tahmin etmiştim.Türk futbolundan en az beş sene önde gittiğimden dolayı benim için sürpriz olmadı.
Yıllardır taraftar ikiye bölünmüş takımını yalnız bırakmış , ona keza memleketin ileri gelenleri aynı şekilde ve siyaset karışmış. Gelir getiren herhangi bir akar yok.
Bunlar olmayınca hiç bir kulüp ayakta duramaz tabiki. Yıllardır devamlı birlikte oynayan oyuncuların ödeme yapılmadığı takdirde Ocak ayında gideceğide aşikârdı. Bunları göz önünde bulundurduğum için bugünkü durum benim için beklenen bir tabloydu.
Birde buna transfer yasağı açıldığında iki oyuncu hariç , diğer alınan 10 oyuncunun yetersiz olduğunu , son dakikalarda oyuna gireceğini ve katkısı olamayacağınıda hemen hemen her yazımda üstüne basarak söylemiştim. Alınan oyuncuların son 1-2 sezonu boş geçirdiği içindi bu öngörüm.Hangi mevkiye ihtiyaç olup olmadığına bakılmadan yapılan transferlerdi. Bazı bölgelerde yığılma yapılırken , bazı mevkilerede hiç alternatif alınmaması dikkatimi çekmişti.
Ali hocanın basın toplantısında ise bu alınan oyuncuların hiçbirini ben istemedim demesi çok garipti. Dünkü müsabaka için pek fazla söylenecek bir şey yok. Rakip takım güçlü takviyelerle geldi.Bu sonuç beklenen bir durumdu.Önümüzdeki haftaki rakip Erzurum Spor Adana D. Sporun üstünde bir takım. Hangi rakiplerden puan veya puanlar çıkar tahmin etmek çok zor. Her dalda ilim ve bilimi çok önemserim. “İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır…

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
AKHİSAR RAHAT KAZANDI - 9 Temmuz 2020
GİDENLERE DUACIYIZ - 3 Temmuz 2020
KÂBULLENEMEZ FUTBOL - 9 Mart 2020
BALKES FIRSAT TEPTİ - 4 Mart 2020
ŞİMŞEK ÇAKAMADI - 18 Şubat 2020
NE VARSA HIRVATLARDA VAR - 31 Aralık 2019
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ