Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

YİNE ERMENİ MESELESİ

Aslan Torun

Aslan Torun

Geçtiğimiz günlerde gazeteci Hırant Dink’in ölüm yıldönümünde bazı etkinlikler yapıldı ve Hırant Dinkin suçsuz yere öldürülmesiyle ilgili konuşmalar yapıldı çok şey söylendi. Her zaman olduğu gibi dünya üzerinde birçok yerde ermeni soykırım iddiaları dile getirildi konferanslar yapıldı, yazılar yazıldı. Elbette ki kim olursa olsun bir insanın öldürülmesini kimse istemez. Ama bunu ve Osmanlının son döneminde ki ermeni olaylarını ve ‘Tehciri’ bahane ederek Osmanlıyı yerden yere vurup işi Türkiye Devletinden tazminat ve toprak isteme cüretine kadar götüren ve içimizde ki Osmanlı düşmanlarının ve bazı tarihi gerçeklerden bihaber veya’ dünya milletleri kardeştir’ gafletine düşen enteller de bu yalana inanıp Osmanlıyı suçlamaktan geri durmuyorlar. Bizim kafasızlar ısrarla bir gerçeği göremiyorlar veya gerçeği görmek istemiyorlar. Osmanlı güçlüyken sadece Ermeniler değil bütün azınlıklara adaletle davranıp onların başta dinleri olmak üzere yaşantılarına hiçbir şeyine karşı çıkmadılar. İçimizdeki bütün azınlıklarla dostça yaşandı. Gücü yettiği halde Osmanlı hangi azınlığa zulmetti. Hiç kimseye? Peki, neden bu tatsız olaylar yaşandı: Çünkü o yıllarda Osmanlı çok zayıf düşmüştü ve Ermeniler de bunu fırsat bilerek bizi arkamızdan vurdular. Çünkü Ermeniler o zaman da ve şimdi de bizim hakiki dostumuz olmadılar. Oysa hakiki dost zayıf olduğu zamanlarda dostunu arkadan vurmayıp ona yardım edendir. Biz onları koruduk onlara adil davrandık onlar en kötü günümüzde bizi arkadan vurdular. Ondan sonra da çıkmışlar bize soykırım uygulandı diye dünyayı ayağa kaldırıyorlar. Osmanlının 1,5 milyon Ermeniye soykırım uyguladığını sayıklayıp duruyorlar. Hiç bir zaman Anadolu da Ermeni nüfusu bu sayıyı bulmadı ki soykırım uygulansın. Aşağıda tarihi bir gerçek var bunu iyi okumak lazım. Bu gerçeği söyleyen bir Türk değil bir Amerikalı. İşte bu gerçek.
Helal olsun sana Bruce Fein:
ABD den Şok rapor.
ABD eski başkanı Reagan’ın danışmanı Fein Beyaz Sarayda araştırma yapmış ve şöyle bir sonuca varmıştır.Meşhur olayda Ermenilerin 2 milyon Müslüman Osmanlıyı katlettiği ortaya çıktı..Ermeniler kendi arşivlerini açmıyorlar çünkü bu gerçeğin ortaya çıkmasını istemiyorlar dedi. ABD eski başkanı Ronald Reagan’ın hukuk danışmanlığını yapan Bruce Fein sözde ermeni soykırım iddialarını değerlendirdi. Ermenilerin bu iddialarının son derece asılsız olduğunu belirten Fein Reagan’ın başkan olduğu 1981 de bu konunun Beyaz Saray tarafından araştırıldığını ve iddiaların asılsız olduğunun belgelendiğini söyledi. İşte sözde Ermeni soykırımı konusunda Fein’in açıklamaları: Osmanlı İmparatorluğunun azınlıklara karşı ‘müthiş’sayılabilecek bir özen gösterdiği gerçeğini unutmamak gerekir. Azınlıklar kendi dini özgürlüklerini ve hayatlarını son derece rahat bir şekilde sürdürdüler. Ermeni terör çeteleri 1.Dünya savaşı sırasında Fransa ve Rusya ile birlikte Osmanlıları öldürdü. Bu rakamın 2 milyon civarında olduğu bir gerçektir. Ermeni kayıplarının ise 500 bin civarında olduğu araştırmalarda kanıtlandı. Burada asıl önemli konu Ermenilerin ihanetidir. Osmanlıda kendisini savundu. Özellikle ABD de yaşayan Ermeniler soykırım yalanı ile büyük getiri sağlıyor. ABD yönetimi de büyük paralar döndüğü için Ermenileri karşısına almak istemiyor. Ermeniler ısrarla kendi arşivlerini açmıyorlar. Çünkü yıllardır soykırım yalanı ile dönen getirimi kaybetmek istemiyorlar. Arşivler açıldığı anda gerçek ortaya çıkacak.
En büyük hatamız ne yazık ki dünyanın her tarafında aleyhimize çalışan başta Ermeni lobisi olmak üzere Rum ve Yahudi lobilerine karşı haklı olduğumuz konularda bile gerekli mücadeleyi yapamamak ve haklı davalarımızı dünyaya anlatamamaktır. Sadece Fransa da bile bizim aleyhimizde binlerce yayın bulunmasına rağmen bizim sadece 10-15 elle tutulur belgemiz bulunmaktadır. Bunun için başta ABD olmak üzere bütün dünyada güçlü lobiler kurup gerekli belgeleri hazırlayıp arşivlerin ortaya çıkarıp haklı davamızı dünyaya kabul ettirmektir. Bunun başka yolu yoktur. Sağlık ve esenlik dileklerimle.

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
TABİAT VE KIŞ - 27 Şubat 2021
HAYATTAN NE ÖĞRENDİM? - 13 Şubat 2021
YİNE ERMENİ MESELESİ - 1 Şubat 2021
MESUT ÖZİL VATANINDA - 30 Ocak 2021
YENİ YILA GİRERKEN - 5 Ocak 2021
ZAMAN VE DEĞERİ - 1 Ocak 2021
DAHA - 19 Aralık 2020
YİNE PANDEMİ - 12 Aralık 2020
İNSAN HAKLARI GÜNÜ - 10 Aralık 2020
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete