Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

YEREL BASINIMIZIN ÇOK ACİL DESTEĞE İHTİYACI VAR

YEREL BASINIMIZIN ÇOK  ACİL DESTEĞE İHTİYACI VAR

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, salgın nedeniyle esnaftan çalışanlara bir çok kesimin ekonomik sorunlarının artarak sürdüğüne dikkat çekti. Gazetecilerin ve medya çalışanlarının da zor günler geçirdiğini söyleyen Akın, “Basın İlan Kurumu ve devletin ilgili, yetkili birimlerini acil olarak göreve çağırıyorum” dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın TBMM Genel Kurulu’nda yerel banının sorunlarına dikkat çeken bir konuşma yaptı. “Yerel basınımızın çok acil desteğe ihtiyacı var” diyen Ahmet Akın şunları söyledi:

ÜCRETLERİNİ SAĞLIKLI OLARAK ALAMIYORLAR

“Halkın sağlığını korumak için her kesim çaba gösteriyor. Sağlık çalışanlarımız, polislerimiz, muhtarlarımız, belediye çalışanlarımız gibi önemli bir kesim de sahada çalışan gazetecilerimizdir. Salgın nedeniyle özellikle yerel basınımız zor şartlar altında görevini sürdürmek zorunda kalıyor. Halkın bu süreçte doğru olarak bilgilendirilmesi, alınan önlemlerin halka ulaştırılmasında en ön saftalar. Yerel basınımızın çok acil desteğe ihtiyacı var. Hayatlarını tehlikeye atarak görev yapan gazeteciler ve medya çalışanları ücretlerini sağlıklı olarak alamıyorlar. Yerel gazetelerimizin, gazetecilerimizin acilen ekonomik koşullarına yönelik önlemlerin alınması gerekiyor. Bunun için Basın İlan Kurumu ve devletin ilgili, yetkili birimlerini acil olarak göreve çağırıyorum. Unutmayalım ki yerel basınımız salgınla mücadelede halk ile yöneticiler arasında bir köprüdür.”

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ