Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

YENİ YIL KUTLU OLSUN!!! HAYIRLARA VESİLE OLSUN!!!

Hüseyin Gündoğdu

Hüseyin Gündoğdu

Canlar,

Sağlık çalışanları, 2020 yılında Korona salgını sebebiyle 304  şehit vermiştir. Bu şehitlerin kimi HEMŞİRE, kimi ŞOFÖR, kimi teknisyen, kimi DOKTOR, kimi ÖĞRETİM ÜYESİ’ydi. En acısı da Hükümet ve Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından, Korona salgını nedeniyle ölmelerine rağmen MESLEK HASTALIĞI olarak kabul görmemesi.

Her zaman olduğu gibi, sağlıkçılarımız kalakaldılar alkışlarla!!!!!

2021 yılı beklentilerimiz sağlık çalışanlarımızın yıllara sari, ilgililerce sümen altında bekletilen özlük haklarımız; başta ücret kayıplarının giderilmesi, kesintilerin tamamının emekli maaşlarına yansıtılması, halen verilmeyen yıpranma payının verilmesi, salgın nedeniyle hayatını kaybedenlere meslek hastalığı statüsünün bir an önce hayata geçirildiği bir yıl olmasını beklemektedir.

Canlar,

Korona salgını dünyada ve ülkemizde ciddiyetini korumanın yanında Dünya Sağlık Örgütü yöneticilerinden Mike RYAN, ’’Önümüzdeki süreçte daha şiddetli bir salgına hazır olmalıyız’’ demiştir.

 Ben, bu cümleyi şöyle yorumluyorum. Dünyanın dört bir tarafında, insanlar Korona Virüsüne karşı aşılanmaya tabi tutuldular. Eğer salgının başından beri uygulanan önlemler bir tarafa bırakılırsa ‘’ bu aşı, dünyamızı düzlüğe çıkaramayacaktır.’’

Bu hastalığın ciddiyetini ,KORONA olup iyileşen hemşire ve doktorların yaşadıkları sıkıntıları, göz yaşları içindeki paylaşımlarını önemsemeliyiz. Hiç düşündünüz mü? İyileşmelerine rağmen, bu insanlar niçin göz yaşı döküyorlar? İyileştiklerine göre sevinmeleri gerekmez mi? Çünkü hastalığın klinik tablosu çok ağır seyrediyor. Nefes  alamamak, şiddetli baş ve kas ağrıları gibi durumları, hiç kimsenin yaşamasını istemedikleri için olsa gerek.

Sözün özü, aşılansak bile önerilen koruyucu önlemleri aynen sürdürmemiz şarttır. Aşı ve koruyucu önlemlerimiz sayesinde KORONA SALGININI 2020 yılına gömerek, 2021 yılını mutlu ve huzurlu geçireceğimize inancım tamdır.

Canlar,

2020 yılında tüm insanlar maddi ve manevi olarak olumsuz etkilendiler. Yakınlarını ve  işini, işyerini hatta hayatını kaybedenler oldu.

Aileler ve çocuklar da bu olumsuzluklardan nasiplendiler.

Öğretmen ve öğrencilerin sosyal yaşamları olumsuz etkilendi ve bazı öğrenciler psikolojik travma yaşadı.

Kısaca olumsuzluklardan pay almayan toplumsal kesim kalmadığını herkes görmektedir.

Temennim tüm insanlığın bir daha 2020 gibi bir yıl yaşamak zorunda olmamasıdır.

Tüm canların yeni yılını içtenlikle kutluyorum.

2021 YILINDA HUZUR- SEVGİ-SAĞLIK-HOŞGÖRÜ-ADALET- BARIŞ HEPSİNİ DOYA DOYA YAŞAYINIZ!!!

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sadettin dedi ki:

    Ellerinize sağlık sayın Hüseyin hocam.
    2021 yılı sağlık, huzur ve mutlu getirmesi temennisiyle…
    Yeni yılınızı kutlarım.
    Sağlıkla kalın…

BİR YORUM YAZ
gazete