Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

YENİ TOPTANCI HALİNE GİDEN YOL AYDINLATILSIN

Çetin Bayırlıgil

Çetin Bayırlıgil

Balıkesir’de bazı hizmetleri yaptırmak için illaki belediyeleri ittirmek yada kaktırmak mı gerekli?
Yahu Kesirven kırsam mahallesine yakın Yeni Toptancı Hali yapıldı. Gelin görün ki yolu kapkaranlık. İnanın sizi kesseler kimsenin haberi olmaz!
Çimento fabrikasını geçtikten sonra Yeni Toptancı Hali’ne ulaşabilmek, karanlık yüzünden artık bir bilmece. Önünüze artık biri mi geçer, köpeklerin saldırısına mı uğrarsınız, orasını bilemem ama ilgili belediyenin yada diğer müdürlüklerin acilen bu yolu aydınlatması şart hale geldi.
Herkesin uyuduğu saatlerde Yeni Toptancı Hali adeta canlı bir şehir gibi. Balıkesir ilinden ve komşu il ve ilçelerden gelen pazarcılar, buradan sebze ve meyvelerini alarak sabah oluncaya kadar tezgahlarında alıyorlar soluğu. Ancak hepsinin de ortak bir sorunu var. Hale giden yol karanlık. Bu durumu yetkililer hiç mi örmüyor? Yada görüyor da işlerine mi gelmiyor bilmiyorum. Ama bu yolun zaman kaybetmeden acilen konulacak direklerle aydınlatılması kaçınılmaz bir zaruret halini aldı.
Ne demiş Atalarımız: “Hasırın deliğinden Mısır’ı görürüm.” Ehhh bizde öyle yaptık ve bu soruna parmak bastık. Hem de öyle bir delikten görmeden bizzat pazarcıların bu sorunu gözümüze sokarcasına söylemesi ile. İnanın komşu il yada ilçelerden gelen pazarcıların “böylesine güzel ve modern bir yeni toptancı haliniz var ama yoldaki aşırı karanlık buna hiç yakışmıyor” dediklerinde kabahatim olmamasına rağmen benim yüzüm kızardı.
Lütfen bir yazar olarak değil, Balıkesir’i çok seven bir vatandaş olarak şu yolun aydınlatılmasını sağlayın da büyük bir utançtan kurtulalım. Yoksa yerin dibine girmeye devam edeceğiz. Sadece açılışlar yapmak, kurdela kesmek ile belediyecilik olmaz. Lütfen üzerinde ısrarla durduğum bu konunun en kısa zamanda hayata geçmesini diliyorum.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ