Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Yeni bir otobüs terminali yapmayı düşür müsünüz?

Özcan Özakbaş

Özcan Özakbaş

Sıkışan Balıkesir trafiği için kentimize yararlı olacak ulaşım

önerileri veriyoruz

Balıkesir OSB yolu mevcut trafiğe maalesef cevap veremiyor. Sabah trafiği ayrı bir dert, akşam trafiği ayrı bir dert. Sonuç itibariyle çözüm şart.

Kaldı ki gelişen ve artan nüfuslu kentimiz, özellikle imara açılacak yeni yerler gözönüne alınırsa  biran önce yol projelerinin yapılıp  işler hale getirilmesi gerekir.

YENİ OTOBÜS TERMİNALİ NEREYE YAPILMALI?

Hafif raylı sistem neden olmasın…

İstanbul İzmir otobanı tam olarak hizmete girdiğinde mevcut yollar yeterli gelmez. Otobanın İvrindi  çıkışı, mevcut Körfez yolunun, OSB yolunun ve kent merkezine giriş-çıkış yoğunluğunu ne kadar  etkileyeceği acilen düşünülmelidir. İstanbul-İzmir Otobanına  paralel bir bölgeye yapılması düşünülen yeni otobüs terminalinin  hafif raylı sistemle Karesi ilçemize  ve OSB’ye bağlantısı  düşünülebilir.

TÜNEL SİSTEMİ

Bu bağlantılar;  bir taraftan Adnan Menderes, diğer taraftan Kuvayi Milliye mahallelerinde  tünel sistemi kullanılarak neden olmasın.

Şehir Hastanesi, OSB ve civarında yapılmasına karar verilen yeni yerleşim bölgesinin Altıeylül İlçemizi cazibe merkezi haline getireceği fazlasıyla önemsenmelidir.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ