Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

YEDİİKLİM KOLEJİ İVRİNDİ ÇİÇEKLİ KÖYÜ İLKOKULU İLE GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURDU

YEDİİKLİM KOLEJİ İVRİNDİ ÇİÇEKLİ KÖYÜ İLKOKULU İLE GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURDU

Balıkesir Yediiklim Koleji ikinci sınıf öğrenci, öğretmen ve velilerinin başlattıkları sosyal sorumluluk projesi ile İvrindi Çiçekli Köyü İlkokulu öğrencilerini köylerinde ziyaret ederek öğrencileri mutlu ettiler.

 

Sosyal, kültürel, akademik çalışmalarıyla adından söz ettiren Yediiklim Koleji yardımlaşmayı, kardeşliği, sorumluluk bilincini geliştirmek amacıyla geçen haftalarda okullarında başlattıkları Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası kapsamında “Mutluluk Manavı” projesinden elde ettikleri gelirle ve velilerin bireysel katkılarıyla özel olarak seçtikleri dört sınıfın bir arada eğitim gördüğü İvrindi Çiçekli Köyü İlkokulu’nu ziyaret ettiler.

Yediiklim Koleji ikinci sınıf öğretmenleri Meral SUNGUN, Latif SAKCI, Tuğba ÇAMLIK ve bir grup öğrenci ile öğrenci velisi beraberinde Yedi İklim Koleji Müdürü Sema TOPÇU, Müdür Yardımcısı Şirin AKTAŞ, Kurucu Bekir YILMAZ ile Çiçekli Köyü’ne gittiler.

Köy okulu öğrencileri için alınan kitap, kırtasiye, giyecek (mont, bot, eşofman) öğrencilere hediye edildi. Çiçekli Köyü’nde İvrindi İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa YÜCEL, Köy Muhtarı Mehmet KAHRAMAN, Çiçekli Köyü İlkokulu Kadir KABAK ve öğrenciler Yedi İklimli misafirleri büyük bir sevgiyle karşıladı. Karesi Bengi Projesi kapsamında birlikte okuma etkinliği yapıldıktan sonra pasta kesilerek hoşça vakit geçirildi. Çocukların mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Vedalaşmadan önce Yedi İklim Koleji Okul Müdürü Sema TOPÇU tarafından Öğretmen Kadir KABAK’a Türk bayrağı hediye edildi ve köy okulu öğrencileri Yedi İklim Koleji’ne davet edildi. Öğrenciler aralarındaki bağı kuvvetlendirmek için adres alışverişi yaparak mektuplaşmak için sözleştiler.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ