Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Yat Limanı’nda 150 tekneye aynı anda hizmet gidecek

Yat Limanı’nda 150 tekneye aynı  anda hizmet gidecek
Reklam

BURHANİYE’Yİ İLERİYE TAŞIYACAK PROJELER İÇİN ÇALIŞIYORLAR

Burhaniye Belediyesi, İskele Mahallesi’nde yer alan Burhaniye Yat Limanı’nda kapasite artışına yönelik çalışmalarına devam ediyor. 150 tekneye aynı anda hizmet verebilecek şekilde yapılan yeni düzenleme kapsamında inşaa edilen yüzer iskele inşaatlarını ise Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal bizzat takip ediyor.

Burhaniye’de Belediye yetkisinde olan Yat Limanını amacına uygun işletme sözünü veren Belediye Başkanı Necdet Uysal bu amaca yönelik olarak göreve geldiği günden bugüne kadar Burhaniye Yat Limanında birçok düzenlenme ve yenileme yaptı. Son olarak yat limanında kapasite artışını sağlamak üzere 2 adet yüzer iskele yapımı için kolları sıvayan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal çalışmaları yerinde inceledi. “Burhaniye Yat Limanının, kapasite artışından sonra 150 tekneye aynı anda hizmet verebileceğini ifade eden Başkan Uysal “Belediyemiz proje için 1 milyon 530 bin TL’lik bir bütçe ayırdı” dedi. Burhaniye’mizi ileriye taşıyacak projeler için çalışıyoruz diyen Başkan Uysal “Sanıyorum ki Türkiye’de Liman inşaatı yapan tek belediyeyiz” diye belirtti.

YAT LİMANIMIZIN GELİRLERİNİ ARTTIRIYORUZ

Her daim Burhaniye’nin menfaatlerini gözeterek ve geleceğini iyi yönde şekillendirebilmek adına çalıştığını belirten Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “Yat Limanımız Burhaniye’mizin çehresini değiştirecek, gelişimine olumlu yönde katkı sunacak, Belediyemize ve dahi Burhaniye’mize ciddi bir mali gelir sağlayacak velinimettir. Çalışmalarımızı en başından beri bunun bilincinde olarak planladık ve o yönde devam ettiriyoruz. Yapımına başlanan yüzer iskeleler ile mevcut kapasitemizi arttırarak Yat Limanımızın gelirlerini daha fazla artırmayı planlıyoruz” dedi.

150 TEKNEYE HİZMET VERECEK

Yüzer iskeleler hakkında bilgi veren Başkan Uysal “iki adet olacak yüzer iskelelerin boyutları birinin 90m x 2.60m diğerinin ise 75m x 2.60 m olarak inşaa edilecek. Mevcut limandaki rıhtımları 100 tekne kullanabilirken yeni yapılacak olan yüzer iskeleler ile bu kapasiteye ek 50 tekne kullanımı daha sağlanacak. Böylece kapasitede 150 tekne kapasitesine ulaşılacak” dedi. Yüzer iskelenin tamamlanmasından sonra Burhaniye Yat Limanı’nda yaz kış konaklayan tekne sayısının artması hedefleniyor diye belirten Başkan Uysal Burhaniye’mize hayırlı uğurlu olsun dedi.

MUHTARDAN BAŞKAN UYSAL TEŞEKKÜR

İskele Mahallesi Muhtarı Hasan Eğinli de hizmetlerinden dolayı Başkan Uysal’a teşekkür ederek “Mahallemizde mevcut yat limanımız işlerlik kazandıkça İskele mahallemiz kazandı ve kazanmaya devam edecek. Bu sebeple İskele Mahalle Muhtarlığı olarak öncelikle Mahalle sakinlerimiz ve aza arkadaşlarım adına hizmetlerini mahallemizden esirgemeyen Burhaniye Belediye Başkanlığına teşekkür ederim” dedi.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ