Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Yasemin tarihe geçmek istiyor

Yasemin tarihe   geçmek istiyor
Reklam

Romanya’da üst üste 4. kez Avrupa şampiyonu olan Balıkesir’li kadın güreşçimiz Yasemin Adar, “Toplumda kadın güreşine karşı ön yargılı bir bakış var” dedi. Adar, “Ancak ben elde ettiğim başarılarla bunu değiştirmeye başladım. Olimpiyat şampiyonu da olursam bu yargıyı kaldırırım, tarihe geçmek istiyorum” şeklinde konuştu

Dünya ve Avrupa şampiyonu Yasemin Adar, elde ettiği başarılarla kadın güreşiyle ilgili bütün ön yargıları yıktığını söyledi.

Romanya’daki Avrupa Şampiyonası’nda üst üste 4. altın madalyasını kazanan Adar, “Toplumda kadın güreşine karşı her zaman bir ön yargı var maalesef. Ama şunu görüyorum ki ülkem adına ne kadar başarılı olursam bu bakış değişmeye başlıyor. Bu benim için çok güzel ama ilerleyen zamanlarda olimpiyat şampiyonu olursam, eminim tamamen kabul edecekler ve gençlerimizin önü açılacak. Ben başarı ve başarısızlık konusunda eleştiriye her zaman açığım. Ama giydiğim kıyafet, yaptığım spor konusunda kadın güreşine eleştiri yapılmaması gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta bizim de bir ailemiz var ve ister istemez bu yazıları okuyorlar, etkileniyorlar” ifadesini kullandı.

2020’DE HEM OLİMPİYAT HEMDE DÜĞÜNÜM VAR
Yasemin Adar, Dünya Şampiyonası’nda olimpiyatlar için kota almak istediğini vurgulayarak, “2019 benim için çok önemli. Çünkü benim hedefim her zaman söylediğim gibi 2020 Tokyo Olimpiyatları. 2019’da dünya şampiyonası var, bu dünya şampiyonasında ilk 6’ya girip, olimpiyatlara kota almak istiyorum. Bunun yanı sıra olimpiyatlardan sonra evlenmeyi planlıyoruz. Bu benim için zorlu ve sıkıntılı bir süreç olacak. Hazırlıklarım neler olacak, nasıl yapacağım bilemiyorum. O zamanı yaşayıp göreceğim. Ama öncelikli hedefim olimpiyatlarda ülkemi en iyi şekilde temsil edip, kadın güreşinde olimpiyat madalyası alıp tekrar bir ilki yaşayıp tarihe geçmek” dedi.

BENİM İÇİN ÇİFTE MUTLULUK
2017 yılında dünya şampiyonu olduğu minderde evlenme teklifi alan Yasemin Adar, eleştirilerin yersiz olduğunu belirterek, “Orada çifte mutluluk yaşadım. Bir kadın daha ne kadar mutlu olabilir. Bir yandan Dünya şampiyonu oluyorsun bir yandan evlenme teklifi alıyorsun, İstiklal Marşı’mızı okutuyorum. Benim için unutulmayacak en güzel anılardan biri. Bundan sonra başarının önüne geçti, bizim örfümüze adetimize uygun değil, geleneksel kadın güreşine yakışmadı diye eleştiriler aldım. Ama benim için bunların hiçbir önemi yok. Çünkü bunu ben değil bütün dünya unutmuyor” şeklinde konuştu.

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
tanıtım filmi
internet haber