Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

VUKOVİC , GLUMAC , MRSİC

Tuncer Kurtgün

Tuncer Kurtgün

Balkes evinde kazanmaya devam ediyor. Cumartesi akşamı seyri yüksek bir müsabaka izledik. iki takım içinde gelip giden bir karşılaşma oldu. Hem Atatürk stadyumuna gelenler , hemde ekran başındakiler jeneriklik gollere ve futbola doydular sanırım.

Balıkesir Spor seyircisi sadece iyi gün taraftarı olduğu için galibiyetler gelmeye başlayınca biraz kıpırdanır gibi oldu. Puan ve puanlar alıp üst sıralarda kaldığında seyirci her geçen gün artacaktır. Aksi durumda tabiki hiçde hoş olmayan tablo ortaya çıkacaktır.

Futbolda her zaman için kadro istikrarı  çok önemli. Yıllardır beraber oynamak Balkes için en büyük avantaj. Sadece kadroda iki yeni isim var. Onlarda ilerleyen günlerde daha da iyi olacaktır şüphesiz. Hocanın elinde yeni transferlerden hamle oyuncusu şimdilik gözükmüyor. Yazımın başlığında üç Hırvat oyuncu ismi göze çarpıyor.

Beş sezon evvel geldiler gönüllüleri fethettiler.  Bu oyuncuları getirenlere de şükranlarımızı sunuyoruz. Vukovic her hafta üstüne koyarak gidiyor.İlk yarıdaki yaptığı önemli kurtarış kader anıydı. Glumac attığı kafa golüyle  galibiyeti perçinledi.

Mrsic’de attığı o güzel golü ile adeta resim çektirdi. Geçen sezon ki takım yüksek pas yüzdesi ile oynuyordu. Bu sene pas yüzdesi düşük ama netice var. Pas oranı artırılıp sonuca gidilirse daha da hoş olacağı kanısındayım.

Birde maçın sonlarına doğru takımda fiziksel bir yetersizlik göze çarpıyor. Koşan basan mücadele eden savaşan ön libero olmamasından kaynaklanan bir durum. Abdülkadir Kayalı’yı bu bölge icin hazırlamak en doğrusu. Milli maç arası bu anlamda iyi gelecektir. Önümüzdeki hafta oynanacak UEFA EURO elemelerinde Türk Milli Futbol takımımıza da başarılar diliyorum..

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
KÂBULLENEMEZ FUTBOL - 9 Mart 2020
BALKES FIRSAT TEPTİ - 4 Mart 2020
ŞİMŞEK ÇAKAMADI - 18 Şubat 2020
NE VARSA HIRVATLARDA VAR - 31 Aralık 2019
DOĞA İŞERİ - 24 Aralık 2019
EGE DERBİSİNDE GOL YOK - 17 Aralık 2019
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ