Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

VOLKSWAGEN

Erhan Yırcalı

Erhan Yırcalı

Bizim şehrin önemli bir yanı var. Olmayacak şeyler üzerinde çok duruyoruz. Birileri ortaya bir konu atıyor ve  konunun aslı astarı yok. Bizlerde bu konu üzerinde başlıyoruz, görüş belirtmeye, yorum yapmaya, yazı yazmaya.

Yine kendi kendimize gelin güvey olduk. Ortada fol yok yumurta yok, Wolkswagen fabrikası geliyor dediler. Volkswagen Fabrikası gelmeden gitti. Eyvah! kaçırdık, yine birileri engel olmuştur, ağıtları yükseldi şehrimizden.

BU İŞİN ASLI NEDİR?

İşin aslı şu. Alman yetkililer birçok yer gezdi, görüş alışverişinde bulundu. Sonuç olarak en uygun yer olarak Manisa’yı tespit ettiler ve buraya yatırım yapacaklarını açıkladılar. Yine ağıtlar yükseldi şehrimizden fabrika Manisa’ya gitti diye. Fabrikanın yapımına, 2020 yılında başlanacak ve 2022 yılında hizmete girecekti. Bu arada Pandemi ortaya çıkınca, firma yetkilileri fabrika açma işini ertelediler. Volkswagen yerine kardeş kuruluşları olan Skoda’yı açmayı planladılar. Onda da vazgeçtiler. Böylelikle Almanların ülkemizde araç fabrikası açma isteği rafa kalkmış oldu.

Bu olayı Pandemiye bağlayanlar olduğu gibi alınan kararın tamamen siyasi olduğunu da iddia edenler var. Sonuç olarak Balıkesir yeni turdan yeni bilet alacak ve ciddi yatırımcıları beklemeye devam edecek. Gelirlerse! Tabii!

/////

ORONA OLUP DA SÖYLEMEYENLER

“Sözüm Size”

Geçen bir dükkâna alışveriş için girdim. Raflara bakarken biri daha geldi ve işyeri sahibinin yanına oturdu. Söze şöyle başladı. “Ben karantinadayım ama canım sıkıldı çıktım evden dolaşıyorum.” Bu cümleyi duyar duymaz dükkandan nasıl çıktığımı hatırlamıyorum bile. Hep bana mı denk geliyor? bunlar anlamadım gitti.

Aslında, çoğu kişi bu hastalığın kendilerine bulaşabileceği biliyor ve bekliyor. Tüm bunlara karşın tedbir almıyor ve alınan tedbirlere de uymuyorlar.

Tanıdığım birinin testi pozitif çıkmış. Temas ettiklerini arıyor haber veriyor. Aradıklarından biri sakın benim adımı kimseye verme işyerinden beni çıkarırlar diyor. Zihniyet bu. İşten çıkmayayım, coranadan öleyim, bulaştırarak diğer insanları öldüreyim. Kalan sağlar bizimdir.

İnsan hasta olduğunu saklar mı? Hele ki ; böyle bir durum da. Coronaya yakalananlar öcü değil. Coronalı hastayı tedavi etmeye çalışan sağlıkçılar ne yapsın o zaman. Biraz insaf yahu.

Maske-mesafe kuralını hiçe sayanlar bana göre her şekilde sorumlu. Yaptıkları ayıp. İlla ki aileden birinin ölmesi mi gerekiyor?

Please follow and like us:
Please follow and like us:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
MACİT ERMİŞ - 22 Ocak 2021
NERDESİN BAKKAL AMCA? - 21 Ocak 2021
ARKADAŞ - 18 Ocak 2021
KONAK SOFRALARI - 12 Ocak 2021
ASKIDA NE VAR? - 9 Ocak 2021
ŞİFRELİ VASİYET - 8 Ocak 2021
ANLAMADIĞIM ŞEYLER! - 6 Ocak 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
gazete