Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Volkswagen yatırımı Eylülde açıklanacak

Volkswagen yatırımı  Eylülde açıklanacak
Reklam

Türkiye’de karar kılındığı ve fabrika yeri için Saksonya Eyaleti Başbakanı tarafından Manisa olarak destek verildiği bilgisi mevcut

 Alman kamu yayıncılık kurumu ARD, Volkswagen (VW) Grubu’nun kuracağı yeni otomobil fabrikası için Türkiye’de karar kıldığını bildirdi. ARD’nin Berlin’deki hükümet çevrelerine dayandırdığı haberde, fabrikanın Manisa’da kurulacağı, şirketin sadece, Türkiye’de yeni otomobillere uygulanan ve VW’nin “aşırı yüksek” olarak değerlendirdiği vergiler konusunda adım atılmasını beklediği kaydedildi.
Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre, VW’nin Bulgaristan’da iş gücü maliyetinin daha düşük olmasına rağmen Türkiye’yi seçtiği, bu kararda Türk piyasasının hacminin kilit rol oynadığı belirtildi. Yeni fabrikada Skoda ve Seat modellerinin de üretilmesi planlanıyor.
ARD’nin haberinde, VW ile yapılan anlaşmalara Ankara’nın devlet garantisi de verebileceği kaydedildi. ARD’ye göre yeni fabrika için anlaşma eylül sonu ya da ekim ayı başında imzalanacak. Alman hükümetinin ve VW Teftiş Kurulu üyesi olan Aşağı Saksonya eyaleti Başbakanı Sosyaldemokrat Partili Stephan Weil’ın fabrikanın Manisa’da kurulmasını desteklediği belirtiliyor.

 

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
tanıtım filmi
internet haber