Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Demokrat Gazetesi Balıkesir

Vali Yazıcı köy hayrına katıldı

Vali Yazıcı köy hayrına katıldı
Reklam

Balıkesir’de geçmişi bir asra dayanan geleneksel hayır yemekleri devam ediyor.
Kesirven Mahallesi’nde yapılan hayra çevre mahallelerden de çok sayıda vatandaş katılırken, misafirlere çeşitli yemekler ikram edildi. Okunan duaların ardından köy hayrına katılan vatandaşlara pilav, kavurma, ayran ve tatlı ikram edildi.
Hemşehrileri ile birlikte olmaktan büyük gurur duyduğunu söyleyen Vali Ersin Yazıcı, “Bugün devletimizle halkımız buluşmuş, bugün insanların yüreği sevgi ile dolu bir gün. Hep birlikte sofralarımızı, lokmalarımızı paylaşacağız. Ben aranızda olmaktan son derece memnunum. İnsanları bir araya getiren, sevgiyi çoğaltan, kardeşliği birliği beraberliği çoğaltan her şeyde bir hayır var. Bu tür faaliyetlerin en önemli yanı, çevre il ve ilçelerde yaşayan akraba, arkadaş, eş dost bir araya gelerek bir birleriyle hasret gideriyor, özellikle de gençlerimiz, çocuklarımız geleneklerini yaşayarak sürdürüyorlar, bu sebeple yurtlarından, köklerinden ve akrabalarından kopmamış oluyorlar. Bu büyük buluşmayı gerçekleştiren, bu hayrı gerçekleştiren Kesirven Mahallesi halkımızı ve onların çalışkan muhtarını, ona yardım eden vatandaşlarımızı, katkı sağlayan herkesi yürekten tebrik ediyor ve kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.
Vali Ersin Yazıcı’nın hayırlarına katılmasından duydukları mutluluğu dile getiren vatandaşlar kendisiyle fotoğraf çektirdi.

Please follow and like us:
Facebook
Twitter
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ